به‌روز شده در: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
کد خبر: ۲۷۷۸۸
|
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۷
نخستین جشنواره تئا‌تر خیابانی شهرستان ماهشهر پس از ۴ روز به کار خود پایان داد و برگزیدگان این دوره از جشنواره معرفی شدند.
نخستین جشنواره تئاتر خیابانی با هدف ترویج فرهنگ و هنر بومی و همچنین معرفی تئا‌تر خیابانی از سوی کانون بسیج هنرمندان برای نخستین بار در شهرستان ماهشهر برگزار شد و شامگاه دوشنبه از برگزیدگان جشنواره با اهداء جوایز، تقدیر شد.

مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان ماهشهر در این باره اظهار داشت: این جشنواره با 5 اثر گوناگون در شهر‌های بندرماهشهر، بندر امام خمینی (ره) و شهرک بعثت کار خود را آغاز کرد که با استقبال کم نظیر و کم سابقه هنر دوستان این شهرها رو به رو شد.

حمید رضا دریس افزود: هر چند که این جشنواره برای نخستین بار در شهرستان ماهشهر برگزار شد اما مردم این شهرستان با استقبال کم نظیر خود از تمامی آثار نشان دادند که اجازه نمی‌‌دهند که هنر و هنرمندان شهرستان به فراموشی سپرده شوند.

وی عنوان کرد: ذوق و همکاری‌های مردم فهیم شهرستان بندر ماهشهر باعث ایجاد دل گرمی و اعتماد به نفس در دل تمام عوامل و هنرمندان شد و همین امر سبب شد که استرس و اضطراب تمام عوامل قبل و حین انجام کار از بین برود.

دریس تصریح کرد: با حمایت و دل گرمی‌های مردم هنر دوست ماهشهر اجازه نمی‌دهیم هنر و به ویژه رشته تئا‌تر در این شهرستان فراموش شود و به یاری خدا هر ساله این جشنواره را در سطح شهرستان برگزار می‌کنیم.

مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان ماهشهر خاطرنشان کرد: ذوق و استعدادی که در گروه‌های تئا‌تر دیدم این جرات را به من می‌دهد که با صراحت اعلام کنم که این بچه‌ها روزی از بدنه اصلی سینما و تئا‌تر کشور خواهند شد و نام شهرستان ماهشهر را در هنر معرفی می‌کنند.

در پایان این جشنواره از برگزیدگان در بخش‌های مختلف تقدیر شد؛
در بخش کارگردانی:

لوح تقدیر مقام اول این دوره جشنواره برای کارگردانی نمایش متولد بهمن اختصاص به محمد حسین ناصری اختصاص یافت.
لوح تقدیر مقام دوم نخستین جشنواره تئا‌تر خیابانی در شهرستان ماهشهر نیز برای نمایش قاب هشتم به یحیی باوی تعلق گرفت.
لوح تقدیر مقام سوم نیز به طور مشترک به محمد حبیبی برای کارگردانی نمایش هفتادو سومین و سارا مهربخش برای کارگردانی نمایش مشق عشق اختصاص پیدا کرد.
در بخش طرح و ایده:
لوح تقدیر مقام اول جشنواره تئا‌تر خیابانی به محمد حسین ناصری برای نمایش متولد بهمن تعلق گرفت.
لوح تقدیر مقام دوم جشنواره تئا‌تر خیابانی به محمد حبیبی برای نمایش هفتادو سومین اختصاص پیدا کرد.
لوح تقدیر مقام سوم جشنواره تئا‌تر خیابانی ماهشهر نیز به سارا مهر بخش برای نمایش مشق عشق اختصاص پیدا کرد.

در بخش بازیگری مرد:
مقام نخست جشنواره تئا‌تر خیابانی در بخش بازیگری مرد، به یحیی باوی برای نقش آفرینی در نمایش قاب هشتم تعلق گرفت.

مقام دوم جشنواره تئا‌تر خیابانی به طور مشترک به محمد حبیبی برای نقش آفرینی در نمایش هفتاد و سومین و سید حسین نجم برای نقش آفرینی در نمایش قاب هشتم اختصاص پیدا کرد.
مقام سوم جشنواره تئا‌تر خیابانی ماهشهر نیز به موسی رضا‌زاده برای نقش آفرینی در نمایش پیتون 5500 تعلق گرفت.

در بخش بازیگری زن:
مقام نخست جشنواره تئا‌تر خیابانی به فاطمه محاسن برای بازی در نمایش هفتادو سومین اختصاص پیدا کرد.

مقام دوم جشنواره تئا‌تر خیابانی به بهاره صادقی برای بازی در نمایش مشق عشق اختصاص پیدا کرد.

مقام سوم جشنواره تئا‌تر خیابانی در بخش بازیگری زن به سارا مهر بخش و فاطمه لنده برای بازی در نمایش مشق عشق تعلق گرفت.نام :
ایمیل :
نظر :