به‌روز شده در: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
کد خبر: ۵۰۶۴۵
|
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۲
نیروهای یگان اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان پنج متخلف شکار غیرمجاز پرنده را دستگیر نمودند که دو نفر از آنها قبل از شروع به شکار و سه نفر آنها بعد از شکار دستگیر شدند
نیروهای یگان اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان پنج متخلف شکار غیرمجاز پرنده را دستگیر نمودند که دو نفر از آنها قبل از شروع به شکار و سه نفر آنها بعد از شکار دستگیر شدند.

حسن آقا شیرمحمد فرمانده یگان محیط زیست خوزستان گفت: با اعزام نیروهای یگان اداره کل به منطقه تالاب هورالعظیم و با گشت و کنترل منطقه و با مشاهده ماشین مشکوک در منطقه با بررسی که انجام شد،دو متخلف قبل از شروع به شکار دستگیر شده و از آنها دو قبضه اسلحه شکاری کشف و ضبط گردید.

وی افزود: در ادامه گشت زنی در منطقه با کمین چند ساعته برای شکارچیان، موفق به دستگیری سه متخلف شده که از آنها سه اسلحه ساچمه زنی ، ۲۰قطعه پرنده خوتکا ، یک قطعه دراج ، دو قطعه چوپا و دو قطعه کبوتر قمری کشف گردید و متخلفین جهت پیگیری مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی گردیدند.

لازم بذکر است، پرنده چوب پا در نواحی آب های کم عمق، حاشیه ی تالاب ها، دریاها، باتلاق ها و مصب ها به سر برده و اغلب در نواحی باز دیده شده است و درآب های کم عمق یا روی علف های انبوه و زمین های گلی آشیانه می سازد. در ایران، نستبا فراوان؛ به صورت نیمه مهاجر دیده می شود.

آقا شیرمحمدی در خصوص اهمیت این گونه گفت: جلوگیری از شکار بی رویه، کنترل و حفاظت از محل های تولید مثل این پرنده، برای بقای آن اهمیت بسزایی دارد.
نام :
ایمیل :
نظر :