به‌روز شده در: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
کد خبر: ۵۲۵۱۵
|
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۹
رييس سازمان برنامه و بودجه خوزستان:
رییس سازمان برنامه و بودجه خوزستان گفت: یکی از مهمترین اهداف آزادشدن تردد خودروهای پلاک اروند در کل استان کمک به ناوگان عمومی درون شهری و برون شهري بود اما متاسفانه از این ظرفیت استفاده چندانی نشد و هم در مسیرهای درون شهری و هم در مسیرهای برون شهری شاهد استفاده خوبی از این ظرفیت نبودیم.
امید حاجتي در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه های راهبری و مدیریت و اقتصادمقاومتی که امروز، 18 آبان ماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در کنارپروژه‌های نوسازی ناوگان خودروهای سواری عمومي که اداره کل راهداری حمل و نقل جاده ای و اداره کل امور شهری استانداری دنبال می كنند، باید ظرفیت های دیگري جهت توسعه این ناوگان بررسی شود.

وي افزود: در زمینه خودروهای پلاک اروند نیز باید اداره کل امور شهري، اداره کل راهداری و حمل و نقل استان و منطقه آزاد جلسه ای برگزار کنند تا بررسي شود، در زمینه خودروهای سواری عمومي درون شهری و برون شهری در استان چه كاري می توان انجام داد.  

حاجتي تصريح كرد: از روز اول یکی از مهمترین اهداف آزاد شدن تردد خودروهای پلاک اروندی در سراسر استان کمک به ناوگان درون شهری و برون شهری بود اما متاسفانه از اين ظرفیت استفاده چندانی نشده است، در صورتی که این ظرفیت را بسیار خوب می دانستیم و باید این ظرفیت را بررسی کنیم.  

وي عنوان کرد: ظرفیت خودروهای پلاک اروندی در ناوگان حمل و نقل عمومی می تواند بسیار موثر واقع شود و اصلی ترین بحث ما از زمان ازاد شدن تردد خودروهای اروندی، اين بود که این موضوع بتواند ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری و درون شهري را برخوردار سازد تا این رفاه شامل حال تمام مردم شود اما در نهایت فقط طبقه و قشر خاصی از این ظرفیت برخوردار شدند.  

حاجتي خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی نیز از این به بعد باید مشکلات واحدهای تولیدی در خصوص تسهیلات احیاگر را به دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ارسال کند تا این مشکلات به صورت موردی بررسی و رفع شوند. این موضوع، مصوبه این جلسه خواهد شد تا اتاق بازرگانی پس از این، کار گزارش مشکلات را انجام دهد.  

رییس سازمان برنامه و بودجه خوزستان با بیان اینکه سهمیه اولیه خوزستان در تسهیلات احياگر بیش از 400 میلیارد تومان بوده است، خاطرنشان کرد: این تسهيلات به بهره برداری بهتر از واحدهای تولیدی کمک می کند و باعث می شود که واحدهاي توليدي، بهتر و بیشتر تولید داشته باشند.  

به گزارش ایسنا، همچنین در این جلسه شهلا عموری، رییس اتاق بازرگانی اهواز اظهار کرد:‌ واحدهای تولیدی که با مصوبه ستاد تسهیل برای دریافت تسهیلات به بانک‌هاي عامل معرفی می شوند، با معضلات و مشکلاتی در این زمینه مواجه می شوند. برای مثال وقتي پرداخت تسهیلات به یک طرح تولیدی در این ستاد تصويب می شود، حتما این طرح دچار رکود بوده است. بنابراین چگونه می تواند صورت های مالی  تراز مثبت داشته باشد؟  

وی ادامه داد:‌ متاسفانه بانک ها محل اجرای طرح را به عنوان وثیقه نمی‌پذیرند و به دنبال یک وثیقه سهل البیع و خارج از طرح هستند. همچنین استفاده از این تسهیلات به علت نرخ سود تسهیلات بانکی و بازپرداخت یکساله صرفه اقتصادی ندارد.

عموري گفت: متاسفانه برخی بانك ها به متقاضیان گفته اند كه برای دریافت این تسهیلات باید دو برابر مبلغ تسهیلات را در بانک سپرده گذاری کنند.  

وي خاطرنشان کرد:‌ متاسفانه بانک های عامل درخواست حسابرسی شرکت ها و طرح‌های تولیدی را دارند که این امر هزینه‌های سنگینی برای واحد تولیدی در بر دارد. همچنین بانک ها فقط ضامن هایی را قبول می کنند که در آن بانک، به مبلغ بالایی سپرده داشته باشد.
نام :
ایمیل :
نظر :