به‌روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
کد خبر: ۵۷۱۲۹
|
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹
بسیاری از دولتمردان و سیاسیون در خوزستان این اقدام را در راستای مهار قدرت اصلاح طلبان عنوان کرده و از هیچ تلاشی برای تأیید صلاحیت این افراد در هیئت مرکزی فروکش نکردند.
تجری سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات کل کشور اعلام کرد: بیشترین رد صلاحیت در خوزستان ثبت شده و در این استان که رتبه سوم بیشترین شکایات ثبت شده را دارد، ۶۰۳ مورد شکایت به ثبت رسیده است. بعد از بررسی مجدد پرونده ها، ۱۴۴ مورد رد و ۹۹ مورد تایید صلاحیت شدند.

بسیاری از دولتمردان و سیاسیون در خوزستان این اقدام را در راستای مهار قدرت اصلاح طلبان عنوان کرده و از هیچ تلاشی برای تأیید صلاحیت این افراد در هیئت مرکزی فروکش نکردند.

شب گذشته نیز علی حسین حسین زاده رئیس ستاد انتخابات خوزستان اظهار کرد: بر اساس قانون، هیات نظارت بر انتخابات استان باید به شکایات و اعتراضات داوطلبانی که در هیات های اجرایی و یا هیات نظارت شهرستان ردصلاحیت شده اند رسیدگی کرده و به آنها ظرف مدت ۱۰ روز پاسخ دهد؛ به این معنی که هیات نظارت استان نمی تواند، داوطلبانی را که در هیات های اجرایی و نظارت تایید صلاحیت شده اند، دوباره بررسی و صلاحیت آنها را رد کند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان افزود: این در حالیست که هیات نظارت استان تعدادی از داوطلبان تایید صلاحیت شده را دوباره بررسی و ردصلاحیت کرده است که این مساله مغایر با قانون است.

حسین زاده گفت: با وزارت کشور مکاتبه شده و منتظر اعلام نظر مراجع ذیصلاح در این باره هستیم.

بر اساس این گزارش ستاد انتخابات استان هنوز آماری از داوطلبان تایید و رد صلاحیت شده در هیات نظارت بر انتخابات استان اعلام نکرده است اما جلیل مختار عضو هیات نظارت بر انتخابات شهر و روستا استان خوزستان در خوزستان و نماینده مردم آبادان در مجلس، امروز گفته است: ۶۵۱ داوطلب انتخابات شورای شهر و روستای خوزستان که در هیات نظارت بر انتخابات شهرستان ها رد شده بودند شکایت خود را در خصوص ردصلاحیت ها به هیات نظارت استان خوزستان اعلام کردند که در نهایت ۲۹۸ نفر از داوطلبان تایید صلاحیت شده و صلاحیت ۳۵۳ نفر نیز رد شده است.

رد صلاحیت گسترده اصلاح طلبان در پنجمین

دوره شورای شهر در خوزستان به ویژه اهواز اخیرا خبرساز شده و اعتراض شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان، نمایندگان اهواز در مجلس را به همراه داشته و شریعتی استاندار خوزستان نیز نسبت به این مساله اظهار نگرانی و انتقاد کرده بود.

نام :
ایمیل :
نظر :