به‌روز شده در: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
کد خبر: ۵۸۰۱۱
|
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹
صرفه جویی برق باعث جلوگیری از تعدد خاموشی ها در فصل گرما و جلوگیری از خسارات وارده به تجهیزات برق می شود
مدیرروابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز با تاکید بر ازوم صرف جویی در مصرف برق گفت: صرفه جویی برق باعث جلوگیری از تعدد خاموشی ها در فصل گرما و جلوگیری از خسارات وارده به تجهیزات برق می شود.

علیرضا شکرخدائی یکشنبه اظهار کرد: خاموشی های ناشی از قطع برق در چند شب گذشته درکلانشهر اهواز به حالت عادی برگشته و برق بیشتر مناطق برقرار شده است.

وی ادامه داد: با توجه به تعمیر 2 فیدر در ایستگاه های برق مناطق کوی نبوت،باهنر،کوی مستغلات ، پدافند و فولادشهر اهواز، برق این مناطق وصل شده است.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز به شهروندان توصیه کرد: برای جلوگیری از قطعی مجدد برق، لازم است برق مناطقی که برقرار شده و نیز سایر مناطق، الگوی مصرف را رعایت کنند و با حداقل رساندن استفاده از کولر و سیستم سرمایشی، مانع فشار بیش از حد بار برق و آسیب رسیدن به شبکه برق شوند.

بر این اساس گرمای بیش از حد و بالارفتن مصرف برق در شنبه شب باعث آتش سوزی در پست برق منطقه 200 مگاوات سپیدار اهواز و به دنبال آن خاموشی در بیش از 16 نقطه کلانشهر اهواز و بخش هایی از شهرستان کارون و باوی شد.

گرمای حدود 50 درجه چند روزی است که در بیشتر مناطق خوزستان حاکم شده و پیش بینی شده تا آخر هفته ادامه داشته باشد. شدت گرما باعث افزایش مصرف برق در خوزستان شده است.
مرجع / ایرنا
نام :
ایمیل :
نظر :
عکس
چند رسانه ای
پربحث ترین عناوین