کد خبر: ۵۸۰۲۱
|
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
خوب یا بد، درست یا نادرست باید قبول کرد که این پروژه آغاز، سرمایه های بسیاری در آن هزینه و چشم های بسیاری به دنبال تکمیل آن است از همین رو تعلل برخی مدیران به دلیل ناکارآمدی، بی تجربگی، بی دغدگی و یا هر عنوان دیگر بیش از هر چیز دیگر لطمه به حقوق مسلمه مردم است.
مسکن مهر یکی از آرزوهای بزرگ دولت قبل بود که بعد از برخی مخالفت ها مبنی بر غیرکارشناسی بودن این طرح، در نهایت دولت قبل توانست موافقت مجلس برای اجرای این پروژه را به دست بگیرد و ساخت بیش از یک میلیون واحد مسکونی در شهرهای مختلف را کلید بزند.

این طرح به دلیل جانمایی نامناسب و حجم هنگفت اعتباراتی که برای ایجاد زیرساخت های مورد نیاز دارد تاکنون نیز باری سنگین روی دوش دولت بوده است و نتوانسته تاثیراتی که دولت قبل وعده های آن را برای اقتصاد و حل مشکل مسکن اقشار ضعیف و متوسط داده بود را مرتفع کند.

کمبود مسکن و گران بودن خانه یکی از معضلات همیشگی قشر متوسط جامعه و زوج های جوان است. از همین رو طرح مسکن مهر از همان ابتدا به منظور حمایت از خانواده های کم بضاعت همزمان با سراسر کشور در استان خوزستان اجرایی شد. سهم خوزستان از این طرح، احداث ساختمان در دو شهر جدید شیرین شهر و رامین بود که البته در نیمه راه به علت برخی شرایط مانند عدم جانمایی مناسب، نبود امکانات و عدم توانمندی پیمانکار با روند کندی رو به رو شد.

در استان خوزستان قرار بود طرح مسکن مهر در دو شهر جدید رامین با ۵ هزار و ۷۷۲ واحد و شیرین شهر با ۵ هزار و ۴۷۶ واحد اجرایی شود اما با وجود موانع بسیار بر سر راه این پروژه تاکنون واحدی به متقاضیان تحویل داده نشده است.

به ثمرر رسیدن این پروژه ملی نیازمند همکاری تمام دستگاه ها از جمله اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. این درحالیست که اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان با بی توجهی به این امر زمینه ساز هدر رفت سرمایه های مردم و بیت المال را فراهم کرده است.

استاندار خوزستان بار دیگر روز گذشته در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در حال حاضر مهمترین مسئله مبتلا به در بخش مسکن، موضوع مسکن مهر است. هم اکنون ۹ هزار واحد مسکن مهر که داریم که متقاضی دارند و بنا شد طبق برنامه زمانبندی این ۹ هزار واحد تکمیل شود و هر چه زودتر تحویل داده شود.

وی ادامه داد: کار تعدادی تعاونی مسکن به دلیل مشکلات بخش تعاونی کند پیش می رود؛ به همین دلیل از اداره کل کار و تعاون استان گلایه وجود دارد و با توجه به دستور رئیس جمهور که مسکن مهر باید امسال تکمیل شود به این اداره ماموریت داده شد برای ساماندهی تعاونی مسکن و فعال کردن تعاونی ها و رفع مشکلاتشان عمل کند تا کار ساخت مسکن تعاونی سریع تر پیش رود.

استاندار خوزستان تصریح کرد: پنج هزار واحد مسکن مهر هم داریم که به دلیل جانمایی اشتباه و سایر مشکلات بدون متقاضی هستند و قرار شد اگر در حوزه اختیارات استان باشد در استان و در غیر این صورت از طریق پیگیری از مرکز ترتیبی اتخاذ شود تا مقرراتی تصویب شود که این واحدهای بدون متقاضی دارای جذبه شوند و برای آن متقاضی ایجاد شود و بتوانیم از سرمایه های ملی که تبدیل به مسکن مهر شده اما این سرمایه در حال هدر رفتن است بهره بیریم.

مسئولیت تشکیل کمیته ها، پیگیری برگزاری مجامع آنها، پیگیری مشکلات تعاونی های مسکن مهر، پیگیری سهم آورده تعاونی ها برای تکمیل روند ساخت و ساز، برگزاری جلسه با بانک های عامل جهت پرداخت تسهیلات، برگزاری جلسه با سازمان های آب، برق و گاز درخصوص خدمات رسانی و … تنها بخشی از وظایف اداره کل است.

خوب یا بد، درست یا نادرست باید قبول کرد که این پروژه آغاز، سرمایه های بسیاری در آن هزینه و چشم های بسیاری به دنبال تکمیل آن است از همین رو تعلل برخی مدیران به دلیل ناکارآمدی، بی تجربگی، بی دغدگی و یا هر عنوان دیگر بیش از هر چیز دیگر لطمه به حقوق مسلمه مردم است.

نام :
ایمیل :
نظر :
عکس
چند رسانه ای
پربحث ترین عناوین