به‌روز شده در: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
کد خبر: ۵۸۸۸۶
|
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
مشکلات خوزستان روز به روز در حال انباشته شدن هستند و معمولاً با جلسات مختلف و مصوبات بدون پیگیری روز از نو روزی از نو
 چند روز پیش جلسه شورای برنامه ریزی استان در استانداری خوزستان برگزار شد که طبق معمول همه سخنرانان مقصرین حال و روز خوزستان را به گردن گذشته گان انداخته و به اتفاق گفتند فلان کار بشود یا آن کار نشود…!

اینکه اتفاقات به گردن مدیران گذشته است شکی نیست ولی آیا مدیران، مسئولین، نمایندگان و…امروز، در برطرف نمودن این مشکلات تلاشی داشته اند؟ یا فقط در رسانه ها و جلسات درون استانی برای خواسته های مردم فریاد بر می کشند. اگر قرار است این کار بشود یا کار دیگری نشود، چه کسانی مسئول انجام دادن این بشود یا نشودهای شما هستند؟

با این مقدمه و باتوجه به مشکلات ریز و درشت در این دیار، عباس پاپی‌زاده رییس مجمع نمایندگان خوزستان با اشاره به مشکلات استان، گفت: برای رسیدگی به این مشکلات باید مسئولان تلاش‌های زیادی کنند؛ زیرا خوزستان با وجود امکانات و منابع غنی، دارای مشکلات فراوانی است.

وی افزود: دولت سهم ۳ درصدی درآمدهای حاصل از فروش نفت را برای حل مشکلات خوزستان اختصاص داده است. به همین جهت ما دیگر نمی‌توانیم شکایتی کنیم، زیرا به نظر دولت استان خوزستان از منابع و درآمدهای نفتی سهم بسیاری دارد و به همین دلیل سهم خوزستان را از بخش‌های دیگر، کمتر کرده است.

پاپی زاده با طرح این پرسش که چرا مردم خوزستان باید ۱۰ برابر پول برق را بدهند؟ گفت: ما دولت را موظف کردیم که از قوانین دائمی پیروی کند و مشکلاتی از جمله اینکه وزارت نفت در حال آسیب زدن به محیط زیست است و خسارت فراوانی وارد کرده را پیگیری کند اما متأسفانه کسی نیست که این کار را انجام دهد.

همچنین امید حاجتی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان با همان روش قدیمی "مقصر گذشتگان هستند” گفت: مشکلات استان خوزستان حاصل یکی یا دو سال نیست بلکه حاصل انباشته شدن ۱۰ یا ۲۰ ساله تمامی مشکلات است که انتظار داریم دولت در حل این مشکلات به خصوص قطع برق اقدام جدی انجام بدهد.

او با اشاره به این‌که برای رفع مشکلات استان نیازمند دوندگی زیادی است، خاطرنشان کرد: دغدغه اکثر مسئولان، اجرایی نکردن مصوبه‌ها است و برای اجرایی کردن آن‌ها نیازمند اعتبارات بالایی است که دولت در تأمین این اعتبارات دچار مشکل شده است. هم‌چنین پیشنهاد می‌کنیم در خصوص رسیدگی به مشکلات برق خوزستان یک دبیرخانه دائمی تشکیل شود و گزارشات آن ماهانه به ما ابلاغ شود.

وی ادامه داد: ما باید گزارش عملکرد داشته باشیم زیرا کار مهم است نه تصویب کردن؛ تا زمانی که مشکلات استان برطرف نشود، قطعی آب و برق نیز وجود دارد.

که البته باید به ایشان خاطر نشان شد، معمولاً در اینگونه جلسات استان خوزستان بیشتر مصوبات به چشم می آید تا عملکرد!

در بخشی دیگر مجید ناصری نژاد نماینده شادگان به عدم اجرای مصوبات انباشته شده در استان خوزستان اشاره داشت و اظهار کرد: یکی از مهمترین دغدغه های ما در استان خوزستان رفع بیکاری است؛ جلسات متعدد تشکیل و مصوباتی هم داشته ولی متأسفانه اجرایی نمی شود و در مراحل اجرایی و اداری گرفتار می شود!

این جلسه هم به پایان رسید. آنچه که واضح و مبرهن است مشکلات خوزستان روز به روز در حال انباشته شدن هستند و معمولاً با جلسات مختلف و مصوبات بدون پیگیری روز از نو روزی از نو…

 

نام :
ایمیل :
نظر :