به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷
کد خبر: ۵۸۹۶۰
|
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
شهرداری کوت عبدالله اینک با افتتاح فاز اول و فاز دوم شبکه انتقال آب خام توانست بعنوان تنها شهری در خوزستان معرفی شود که100درصد برای آبیاری فضای سبز به آب تصفیه شده شده بی نیاز شده است.


اهمیت اجرای پروژه :

آبیاری فضای سبز در مناطق گرم و خشک یک مشکل اساسی است،از طرفی تامین آب مورد نیاز از آب تصفیه شده که جهت مصارف مردمی و تامین آب مورد نیاز شهر ها و شهرستانها است ،باعث بروز مشکلاتی نظیر افت فشار آب،کم آبی و یا گاها قطعی آب می شود و تازه این تنها مشکل نیست بلکه هزینه بالای استفاده از آب تصفیه شده باعث صدور قیض های سرسام آوری برای شهرداری ها می شود و عملا بودجه ایی که می بایست صرف عمران،آبادی و خدمات شهری شود ،صرف آبیاری یک خط در میان می شود.
که شهرداری کوت عبدالله اینک با افتتاح فاز اول و فاز دوم شبکه انتقال آب خام توانست بعنوان تنها شهری در خوزستان معرفی شود که از این حیث تقریبا به استفاده از آب تصفیه شده بی نیاز شده است.

کوت عبدالله تنها شهرخوزستانی دارای شبکه آب خام کامل


  عدنان غزی شهردار کوت عبدالله ضمن تشریح مراحل انجام این طرح در ابتدا از شهردار سابق کوت عبدالله که زحماتی برای اجرای این طرح داشته یاد نمود.
در این مراسم که با حضور امام جمعه شهرستان کارون حجت الاسلام خضیراوی و فرماندار شهرستان کارون معصومه حنفری و تعدادی از مسئولین محلی و تعدادی از شهروندان حضور داشتند.
 
 و شهردار کوت عبدالله در خصوص افتتاح پروژه انتقال آب خام شهرستان کارون گفت: پروژه انتقال آب خام به طول 10 کیلومتر در شهرستان کارون برای اولین بار فاز یک و دو آن با اعتباری بالغ بر 27 میلیارد ریال افتتاح شد که همه اعتبارات آن توسط سازمان برنامه و بودجه وزارت کشور پرداخت شده است.
وی ادامه داد: یکی از محاسن این طرح این است که ما به جای اینکه از آب تصفیه شده برای فضاهای سبز،پارک ها و درخت ها استفاده کنیم که به طبع آن هزینه های زیادی را متحمل شهرداری می کند، مستقیم از آب خام که حاوی رسوبات خوبی برای فضای سبز است استفاده خواهیم کرد.

عدنان غزی خاطرنشان کرد: با افتتاح این طرح هر ماه 150 الی 200 میلیون تومان صرفه جویی خواهیم داشت و این آب خام 10 برابر ظرفیت تمام فضاهای سبز موجود در کوت عبدالله است.


نام :
ایمیل :
نظر :
عکس
چند رسانه ای
پربحث ترین عناوین