به‌روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
کد خبر: ۵۹۰۶۸
|
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
دانش آموزان خوزستانی در انگیزه و ضریب هوشی چیزی کمتر از دانش آموزان سایر نقاط ندارند اما کمبود ساعات آموزشی، عدم برنامه ریزی دقیق و نبود کلاس های فوق برنامه سبب شده تا قربانی برخی سیاست های اشتباه شوند.
نفرات برتر هر یک از گروه های آزمایشی پنجگانه علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۴ اعلام شد اما بازهم جای خالی خوزستانی ها در این لیست خودنمایی می کند.

از میان ۳۶ نفر برگزیده ۱۷ نفر تهرانی هستند و سایر برگزیدگان از شهرهای مختلف هستند. یزد و تبریز با ۴ برگزیده در رتبه بعدی قرار دارند. شهرهای کامیاران، کاشان، بیرجند، کرج، سیرجان، اصفهان، بابل، یاسوج، شیراز و اردبیل نیز داوطلب برگزیده دارند.

در سال های گذشته همواره جایگاه نه چندان در خور داوطلبان خوزستانی کنکور در بین رتبه های برتر، یکی از انتقادات جدی به آموزش و پرورش استان بوده است. اگرچه طی سه سال گذشته شاهد ارتقاء رتبه استان از ۲۷ به ۱۹ بوده ایم اما با این وجود همچنان با کسب جایگاه برتر فاصله بسیاری وجود دارد.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان فررودین ماه امسال از تلاش برای کسب رتبه های برتر کنکور خبر داد و گفت: جایگاه استان در کنکور سال ١٣٩٢ بیست و هفتم بوده و با توجه به اینکه بهبود این شاخص یکی از اولویت های برنامه توسعه آپ خوزستان در دولت تدبیر و امید است، بعد از گذشت سه سال این رتبه به جایگاه نوزدهم ارتقا یافته است.

اضافه کرد: فرمانداران و روسای آموزش و پرورشی که موفق به کسب رتبه اول تا پنجم در کنکور ۹۶ شوند، نفری ۵ میلیون تومان پاداش دریافت می کنند و به  خانواده های آنها نیز سفرهای تشویقی تعلق می گیرد.

شریعتی همچنین  گفت: دانش آموزانی که حائز رتبه های برتر کنکور در خوزستان شدند نیز باید به همراه خانواده هایشان تجلیل شوند.

با این وجود اعلام نتایج کنکور نشان داد سایر استان ها و شهرها برای ارتقاء جایگاه رتبه کنکور و قرار گرفتن در رده های نخست اقداماتی فراتر از وعده های مالی به فرمانداران و رؤسای آموزش انجام داده اند.

در آخر تنها یک سخن باقی می ماند و آنکه دانش آموزان خوزستانی در انگیزه و ضریب هوشی چیزی کمتر از دانش آموزان سایر نقاط ندارند اما کمبود ساعات آموزشی، عدم برنامه ریزی دقیق و نبود کلاس های فوق برنامه سبب شده تا قربانی برخی سیاست های اشتباه شوند.

 

نام :
ایمیل :
نظر :