کد خبر: ۵۹۳۳۷
|
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
مدیرکل راه و شهرسازی با بیان اینکه خوزستان ۶۰ سال در حوزه راه و شهرسازی عقب مانده است گفت: جزیره‌ای عمل کردن برخی دستگاه‌ها یکی از دلایل عقب‌ماندگی این استان در حوزه راه و شهرسازی است.
منوچهر رحمانی امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خوزستان اظهار داشت: این استان در حوزه راه و شهرسازی حدود ۶۰ سال عقب مانده است و نباید در این راستا بخشی‌نگری کنیم.

وی با بیان اینکه کلان‌شهر اهواز تنها کلان‌شهر کشور است که طرح جامع آن ۱۴ سال طول کشید افزود: این مشکلات ناشی از راه و شهرسازی استان و مرکز است به دلیل اینکه طرح‌های راه و شهرسازی به شورای عالی صادر می‌شوند و ۲ سال طول می‌کشد تا به تصویب برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: جزیره‌ای عمل کردن برخی دستگاه‌ها یکی دیگر از دلایلی است که موجب عقب‌ماندگی در حوزه راه و شهرسازی شده است.

وی با بیان اینکه طرح هادی باید منعطف باشد عنوان کرد: با توجه به اینکه حوزه گردشگری خوزستان مغفول مانده باید حمل و نقل را برای گردشگری ساماندهی کنیم.

رحمانی درباره احداث فرودگاه بیان کرد: فرودگاه اهواز درحال حاظر بیش از ظرفیت خود مسافر جابه جا می‌کند و با توجه به شرایط موجود فرودگاه جدید متناسب با ظرفیت اهواز احداث و نباید این فرصت ۱۰ هزار میلیاردی از استان خارج شود.

وی در پایان با بیان اینکه مسئله اشتغال مردم را باید حل کنیم، عنوان کرد: طرح احداث بازار مبل طرحی است که موجب اشتغال و ارتزاق تعداد زیادی از شهروندان می‌شود.

نام :
ایمیل :
نظر :
عکس
چند رسانه ای
پربحث ترین عناوین