به‌روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
کد خبر: ۵۹۳۶۸
|
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۷
کلان شهر اهواز تنها کلان شهر ایران است که در این زمینه هیچ گونه اقدامی در آن صورت نگرفته است که این مسله هم باعث نارضایتی و هم باعث
 پارک‌های جاده ساحلی باشد یا اطراف نادری، کوی کوچه یا معبر اصلی هیچ کدام تفاوتی ندارد رانندگان به محض پارک در این مکان‌ها، نخست مورد استقبال پارکبانانی قرار می گیرند که به جای خوش‌ آمدگویی این سؤال را می‌پرسد که چقدر توقف داری؟

سال هاست که مردم خوزستان خواستار ساخت پارکینگ در سطح شهر هستند اما همچنان این زمین های خاکی و کوچه های بن بست هستند که جور این کمبود امکانات را می کشند.
در کنار این پارکینگ های کوچک، تعداد پارکبانانی که مشخص نیست از سوی کدام سازمان مجوز گرفته اند روز به روز درحال افزایش است.

بی سر و سامانی اوضاع پارکینگ ها و نبود پارکینگ کافی برای توقف خودروها، برخی از افراد را بر آن داشته که با وجود تاکیدات فراوان پلیس راهور در خصوص غیر قانونی بودن فعالیت پارکبانان اقدام به گرفتن وجه از مردم اهواز ‌کنند. چند تن از همین افراد به شلوغ ترین مراکز خرید اهواز یعنی خیابان‌های فرعی نادری هجوم آورده و با در دست داشتن قبض هایی از مردم وجوه‌ قابل توجهی برای هر ساعت پارک خودرو دریافت می‌کنند.

روز گذشته سرهنگ عیدی جانشین فرماندهی انتظامی استان خوزستان در همین خصوص اظهار کرد: متاسفانه شهرستان اهواز یکی از کلان شهرهایی است که محیط و فضا لازم برا پارک خودرو را ندارد. این مسئله باید با تدابیر شهرداران مناطق و همکاری ادارات حل شود و بتوانند خدمات رسانی در راستای پیشگیری از جرائم بخصوص سرقت خورو ، سرقت محتویات و قطعات خودرو را داشته باشند و بستری ناامن برای مجرمین و سارقینی که درراستای عدم وجود پارکینگ سو استفاده می کنند فراهم آورند.

 

وی در رابطه با عدم ساماندهی به وضعیت پارکبان ها گفت :در مورخ یک اسفند ۹۵ این موضوع مطرح شده است و مکاتبات صورت گرفته ولی متاسفانه کلان شهر اهواز تنها کلان شهر ایران است که در این زمینه هیچ گونه اقدامی در آن صورت نگرفته است که این مسله هم باعث نارضایتی و هم باعث نا امنی می شود.

تا به امروز هیچ شخص و دستگاهی اقدام عملی برای تعیین تکلیف فعالیت پارکبان ها انجام نداده است و در مکانهای پرتردد شهر شاهد اخاذی های علنی از مردم هستیم.

نکته جالب توجه این است که در مواقعی که خسارتی به خودروها وارد آید، پارکبانها هیچگونه تعهدی نسبت به آن نخواهد داشت و این مورد نیز به صورت واضح در فیش صادر شده از سوی آنها مشهود است.

نام :
ایمیل :
نظر :