کد خبر: ۵۹۴۴۱
|
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
قطع برق تعدادی از مدارس دزفول در آستانه برگزاری انتخابات شهریورماه مشکل ساز شده است
قطع برق برخی مدارس از جمله هنرستان شهید بهشتی و دبیرستان امام خمینی (ره) دزفول موجب شد تا امتحانات روز چهارشنبه یکم شهریورماه این مدارس برگزار نشود.

در پی قطع برق تعدادی از مدارس دزفول این مدارس تاریخ امتحانات شهریورماه را تغییر دادند اما به دلیل رقم بالای بدهی و ناتوانی این مدارس در پرداخت هزینه برق مصرفی که برخی مربوط به 2 سال اخیر است امیدی به وصل برق این مدارس در روزهای آینده وجود ندارد و دانش آموزان برای امتحابات شهریورماه سردرگم شده اند.

مدارس دزفول 10 میلیارد ریال بدهی برق دارند

مدیر آموزش و پرورش دزفول در این خصوص گفت:مدارس دزفول افزون بر 10 میلیارد ریال به اداره برق بدهکارند ولی برای اینکه مشکلی برای مدارس پیش نیاید تاکنون شرکت توزیع برق دزفول همکاری خوبی با مدارس داشته است.

عبدالمحمد جرجانی افزود:مدیریت برق دزفول برای وصول مطالبات هزینه برق مصرفی مشترکان تحت فشار است لذا در حال پیگیری با فرمانداری و اداره برق برای حل این مشکل هستیم .

وی اظهار کرد:در حال حاضر بیش از 99 درصد بودجه آموزش و پرورش صرف پرداخت حقوق کارکنان می شود و از دیماه پارسال سرانه ای برای پرداخت این بدهی ها به آموزش و پرورش دزفول اختصاص داده نشده است .

وی گفت:در صورتی که سرانه ای به آموزش و پرورش اختصاص یابد نسبت به توزیع آن و حل مشکل قبوض مدارس اقدام خواهد شد.

مدیر توزیع برق دزفول نیز در این خصوص گفت:به علت راه اندازی عملیات برق جایگاه جدید CNG جنوب شهر که بزودی افتتاح می شود ،برق مناطق جنوبی شهر دزفول امروز صبح قطع شد و قطعی برق این دبیرستان ربطی به بدهی برق ندارد .

محسن نمازی فر با اشاره با اینکه اکنون مشکل قطعی برق جنوب دزفول حل شده است گفت:فقط برق هنرستان شهید بهشتی دزفول به علت بدهی 270 میلیون ریالی قطع شده که با توجه به تعامل خوبی که آموزش و پرورش و اداره برق با هم دارند تلاش می شود هرچه سریعتر نسبت به وصل برق این دبیرستان نیز اقدام شود.

وی با تاکید بر اینکه فقط برق یکی از مدارس دزفول بعلت بدهی قطع شده است گفت: مدارس دزفول افزون بر 10 میلیارد ریال به اداره برق بدهی دارند که انتظار می رود جهت ارائه خدمات بهتر به شهروندان هرچه سریعتر نسبت به پرداخت این بدهی ها اقدام کنند.
مرجع / ایرنا
نام :
ایمیل :
نظر :
عکس
چند رسانه ای
پربحث ترین عناوین