به‌روز شده در: ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
کد خبر: ۶۰۱۶۲
|
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴
هواداران از خواسته خود عقب نشینی نکنند
تیم فوتبال استقلال امروز در شرایطی به دیدار سپیدرود خواهد رفت که بحث انتخاب سرمربی همچنان توسط اعضای هیات مدیره و کمیته فنی این باشگاه جلو می رود.
 با کناره گیری علیرضا منصوریان هدایت تیم فوتبال استقلال با میک مک درموت مربی بریتانیا و دستیار سابق علیرضا منصوریان است و گفته می شود در صورت کسب نتیجه خوب در این مسابقه او به شغل خود در این تیم ادامه خواهد داد. این در شرایطی است که مک در موت سابقه مربیگری آن هم در تیمی مثل استقلال را ندارد و به نظر نمی رسد که حضورش در پست سرمربی بتواند نیازهای فنی آبی پوشان را برطرف کند.


البته آنچه گفته می شود فعلا در مقام پیش بینی است و باید دید مک در موت در تیم فوتبال استقلال چه تغییری نسبت به گذشته ایجاد می کند. بااین حال آنچه مسلم است استقلال برای عبور از سایه سرمربیان ایرانی و مدعیان نیمکت این باشگاه احتیاج به حضور یک  چهره تراز اول به عنوان سرمربی دارد. اما موضوع جالب، نکاتی بود که دیروز اعضای کمیته فنی در لابه لای گفت و گویشان مطرح می کردند. افرادی مثل حسن روشن که درباره مشکلات مالی باشگاه برای جذب سرمربی خارجی صحبت کرد. این در حالی است که مدیرعامل استقلال روز پنجشنبه گذشته وعده مذاکره و استخدام فاتح تریم را به هواداران استقلال داده، سرمربی که در صورت عقد قرارداد با آبی پوشان تبدیل به گران ترین سرمربی خارجی تاریخ فوتبال ایران خواهد شد.


این تناقض؛ بی پولی استقلال(از زبان روشن) و مذاکره با تریم (که به معنای وجود منابع مالی در باشگاه است) شاید نشانگر این باشد که افتخاری گزینه تریم را فعلا برای گذر از بحران و کاهش آلام هواداران مطرح کرده و عملا این سرمربی اهل ترکیه گزینه حتمی استقلال محسوب نمی شود و نامش برای این مطرح شده که مدتی با او بشود وقت خرید.


اما هواداران استقلال که هنوز از موضوع انتخاب سرمربی خوشحال نیستند توقع دارند در نهایت مدیران باشگاه بتوانند یک سرمربی درجه اول را برای ادامه کار استقلال روی نیمکت بنشانند تا علاوه بر تغییرات فنی در تیم استقلال در کمرکش نیم فصل اول لیگ یک تیم برای فصل آینده نیز شرایط مطلوبی پیدا کند.


این خواسته ای است که استقلالی ها به نفع هیچ مربی ایرانی یا گزینه موقتی از آن عقب نشینی نخواهند کرد. مربیانی که کارنامه آنها قبلا در استقلال و تیم های دیگر آزموده شده و به نظر نمی رسد از طرفداران آبی پوشان جلب نظری بکنند.


درضمن خواسته هواداران استقلال لزوما به معنای یک خرید گرانقمیت نیست چراکه مدیران این باشگاه در صورت تسلط به بازار نقل و انتقالات می توانند یک مربی خارجی خوب با قیمت معقول را به ایران بیاروند و لزوما نباید با ارقام گزاف وارد این بازار شد. در هر صورت مدیران استقلال همین یک فرصت را برای نشان دادن قابلیت های مدیریتی خود دارند و اگر آن را از دست بدهند به نظر نمی رسد بعد از این مورد بخشش هواداران میلیونی استقلال قرار بگیرند. هوادارانی که در حمایت از تیمشان کم نگذاشتند و باید با حضور یک چهره متفاوت، عملگرا، جذاب و شجاع به آنها بابت حمایت شان دلگرمی داد.

نام :
ایمیل :
نظر :
عکس
چند رسانه ای
پربحث ترین عناوین