به‌روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
کد خبر: ۶۰۲۸۷
|
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸
مدیرکل حج و زیارت خوزستان عنوان کرد:
بیمه ایران کار بیمه زائران را انجام می‌دهد. مبلغ حق بیمه سفر به عتبات عالیات 18.800 تومان و مبلغ بیمه خدمات درمانی آن 6.200 تومان است و در مجموع زائران باید 25 هزار تومان پرداخت کنند
مدیرکل حج و زیارت خوزستان با تاکید بر لزوم بیمه شدن زائران برای سفر به کشور عراق گفت: سامانه سماح تنها سامانه قابل اعتماد برای ثبت‌نام زائران است که فرایند کار در آن قانونی است.
 
ناصر حویزاوی اظهار کرد: برای انجام ثبت‌نام سفر زیارتی به کشور عراق تنها سامانه‌ای که قابل اعتماد و فرایند آن قانونی است، سامانه سماح است و خدمات ویژه‌ای در عراق ارائه می‌دهد.
 
وی با اشاره به حادثه تروریستی انفجار حله در سال گذشته که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از زائران خوزستانی شد، افزود: عراق کشور حوادث است و احتمال وقوع هر حادثه‌ای در این سفر وجود دارد بنابراین باید زائران پیش از سفر بیمه شوند و هیچ عذری در این خصوص مورد قبول نیست.
 
مدیرکل حج و زیارت خوزستان گفت: بیمه ایران کار بیمه زائران را انجام می‌دهد. مبلغ حق بیمه سفر به عتبات عالیات 18.800 تومان و مبلغ بیمه خدمات درمانی آن 6.200 تومان است و در مجموع زائران باید 25 هزار تومان پرداخت کنند.
 
حویزاوی بیان کرد: زائران پس از ثبت‌نام و پرداخته هزینه، کد رهگیری دریافت می‌کنند و پس از آن بیمه‌گذار باید تمام خدمات در شرایط خاص را به زائران ارائه دهد.
 
وی گفت: همچنین زائران برای تهیه ویزا باید از طریق سامانه سماح اقدام کنند و در صورتی که ویزای فردی مشکل داشته یا غیرقانونی باشد از خروج این فرد از مرز جلوگیری می‌شود.
مرجع / ایسنا
نام :
ایمیل :
نظر :