کد خبر: ۶۰۳۳۳
|
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
در روزهای تاسوعا و عاشورا بیشترین میزان اهدای خون متعلق به استان های آذربایجان شرقی و غربی، فارس، خوزستان، تهران، خراسان رضوی، اصفهان، گیلان و اردبیل بود
سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در روزهای تاسوعا و عاشورا بیشترین میزان اهدای خون متعلق به استان های آذربایجان شرقی و غربی، فارس، خوزستان، تهران، خراسان رضوی، اصفهان، گیلان و اردبیل بود.

بشیر حاجی بیگی افزود:در این مدت 42هزار و 764 نفر به مراکز انتقال خون مراجعه کردند که 33 هزار و 775 نفر موفق به اهدای خون شدند.

وی با بیان اینکه سه هزار و 151 نفر نیز در طرح نوبت دهی اینترنتی اهدای خون ثبت نام کردند، افزود: بیشترین میزان مشارکت مردم در طرح نوبت دهی اینترنتی اهدای خون مربوط به استان های اردبیل، اصفهان، البرز و کرمانشاه بود.

مدیرکل روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران اضافه کرد: بانوان استان های خراسان شمالی، ایلام، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان بیشترین مشارکت را در اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی داشتند.

حاجی بیگی گفت: بیشترین میزان مشارکت اهدا کنندگان مستمر خون در این 2 روز در استان های سمنان، تهران، البرز و چهار محال و بختیاری بود.

وی با بیان اینکه مردم ایران در صبح روز عاشورا، بیشترین مراجعه را به مراکز انتقال خون داشتند افزود: در این مدت پنج هزار و 105 نفر برای نخستین بار خون خود را اهدا کردند.

مدیرکل پایگاه منطقه ای، آموزشی انتقال خون خوزستان گفته بود: مردم خوزستان در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، 2هزار و 503 واحد خون اهدا کردند.
نام :
ایمیل :
نظر :