به‌روز شده در: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
کد خبر: ۶۰۳۴۹
|
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴
رییس اتحادیه دامداران استان:
سامانه خرید سبوس برای اولین‌بار در خوزستان اجرایی شد و با اجرایی شدن آن مشکلات فراوانی برای دامدارن استان به وجود آمده و در واقع خوزستان به آزمایشگاهی برای مرکزنشینان تبدیل شده است
رییس هیأت مدیره اتحادیه دامداران خوزستان گفت: سامانه خرید سبوس برای اولین‌بار در خوزستان اجرایی شد و با اجرایی شدن آن مشکلات فراوانی برای دامدارن استان به وجود آمده و در واقع خوزستان به آزمایشگاهی برای مرکزنشینان تبدیل شده است.
 
جواد ابراهیمی اظهار کرد: پیش از اجرای سامانه خرید سبوس همه سبوس موردنیاز استان در اختیار معاونت امور دام جهاد کشاورزی استان قرار می‌گرفت و با نظارت این معاونت و توسط اتحادیه دامداران توزیع می‌شد .
 
وی با بیان این‌که سامانه خرید سبوس آمار واقعی ندارد و می‌توان آمارها را با دست تغییر داد، افزود: این سامانه برای کنترل و دیده شدن واقعی خرید و فروش‌ها طراحی و اجرا شد اما در واقعیت این امر اتفاق نیفتاده است.
 
رییس هیأت مدیره اتحادیه دامداران خوزستان تصریح کرد: خوزستان به آزمایشگاهی برای مرکزنشینان تبدیل شده و اجرای سامانه خرید سبوس دامداران استان را با مشکلات فراوانی مواجه کرده است.
 
ابراهیمی عنوان کرد: دولت برای جبران مشکلات کارخانه‌های آرد به جای آنکه یارانه‌ای به آن‌ها اختصاص دهد، از جیب دامداران هزینه می‌کند و 50 درصد از سهمیه سبوس دامداران را در اختیار کارخانه‌های آرد قرار می‌دهد و مشکلات فراوانی برای دامدار ایجاد می‌شود.
 
وی با بیان این‌که به دامداران خوزستان اجحاف و ظلم می‌شود، خاطرنشان کرد: معاون امور اقتصادی استانداری و معاون امور دام جهاد کشاورزی استان پیگیر حل مشکلات سامانه خرید سبوس و مشکلات دامداران در این زمینه هستند و امیدواریم این مشکلات هرچه سریعتر حل شوند.
مرجع / ایسنا
نام :
ایمیل :
نظر :