کد خبر: ۶۰۳۸۰
|
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۱
در کمیته پیشگیری از خودکشی استان مطرح شد:
کریمی کیا: باید تمام افراد با خطرپذیری بالای خودکشی را تحت حمایت قرار داد و تعامل بین بخشی برای دستیابی به آمارهای صحیح و به تبع آن برنامه ریزی موثر و عملکرد مثبت در پیشگیری از خود کشی انجام شود.


در کمیته پیشگیری از خودکشی استان مطرح شد:تعامل بین بخشی ، آموزش های علمی ، اقدامات مداخله ای و حمایت ویژه  از افراد آسیب پذیر در جهت کاهش آمار خودکشی در استان در دستور کار قرار می گیرد

کمیته استانی پیشگیری از خودکشی با حضور مدیر کل امور اجتماعی استانداری خوزستان، مسئولان و نمایندگان دستگاه ها و ارگان های مرتبط در سالن جلسات معاونت سیاسی استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان، در ابتدای این جلسه مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان با تاکید بر لزوم برنامه ریزی دقیق در پیشگیری از خودکشی گفت: باید تمام افراد با خطرپذیری  بالای خودکشی را تحت حمایت قرار داد و تعامل بین بخشی برای دستیابی به آمارهای صحیح  و به تبع آن برنامه ریزی موثر و عملکرد مثبت در پیشگیری از خود کشی انجام شود.

محمد صادق کریمی کیا با اشاره به افزایش اقدام به خودکشی و مشکلات اجتماعی ناشی از آن در شهرستان های دزفول، ایذه و مسجدسلیمان گفت: ماه گذشته طرحی از سوی استان به شورای اجتماعی کشور ارائه کردیم و مقرر شد بصورت پایلوت در چهار شهرستان ایذه،دزفول، مسجدسلیمان و ماهشهر برنامه های عملیاتی ویژه طراحی و اقدامات لازم هر چه سریع تر صورت گیرد.

این مقام مسئول در ادامه از افتتاح اورژانس 123 در شهرستان ایذه خبر داد و گفت: اجرای برنامه های مداخله ای پیشگیری از خودکشی باید با جدیت دنبال شود و  امیدواریم این مداخلات نتیجه مثبت و ملموسی  را به دنبال داشته باشد.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری تاکید کرد: آموزش به افراد جامعه بویژه قشر آسیب پذیر، باید اولویت برنامه های آموزشی ارگان ها و نهادهای ذیربط قرار گیرد. چرا که آموزش های صحیح و علمی، از بروز آسیب های اجتماعی در سطح جامعه پیشگیری می کند.

این جامعه شناس،مشاوره‌ ،درمان و مراقبت‌های بعد از اقدام به خودکشی را بسیار مهم دانست و گفت: رهاشدن این افراد بدون این موارد احتمال اقدام مجدد را افزایش می‌دهد و نیاز است تا جامعه از این افراد همه جانبه حمایت کند.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری در پایان گفت:آسیب های اجتماعی در هر جامعه ای وجود دارد اما آموزش و اجرای سیاست های موثر می تواند قابلیت های فردی و اجتماعی افراد جامعه را در هنگام بروز ناملایمات بهبود بخشد و موجب تاب آوری بیشتر در جامعه و افراد شود.

بر اساس این گزارش مقرر شد پایگاه سلامت به کمک اداره کل بهزیستی استان خوزستان در یکی از روستاهای ایذه استقرار یابد و برنامه هایی در جهت افزایش نشاط اجتماعی در سطح استان برگزار شود.

همچنین جلسه آینده کمیته خودکشی با حضور روسای دانشکدهای علوم پزشکی شوشتر، اهواز، دزفول و آبادان به همراه فرمانداران این شهرستان ها در ایذه برگزار خواهد شد.

نام :
ایمیل :
نظر :
عکس
چند رسانه ای
پربحث ترین عناوین