کد خبر: ۶۰۵۰۴
|
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان:
از آنجا که خط قرمز ما کیفیت آب است، با اجرای چند پروژه بزرگ، تمام نقاط شهرهای خوزستان بجز اهواز از نظر کیفیت آب شرب در یک سطح قرار می‌گیرند و شمال و جنوب دیگر مرزی در کیفیت آب نخواهند داشت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: از آنجا که خط قرمز ما کیفیت آب است، با اجرای چند پروژه بزرگ، تمام نقاط شهرهای خوزستان بجز اهواز از نظر کیفیت آب شرب در یک سطح قرار می‌گیرند و شمال و جنوب دیگر مرزی در کیفیت آب نخواهند داشت.
 
صادق حقیقی پور اظهار کرد: شاید دغدغه آب و فاضلاب خوزستان در گذشته دور فقط بحث کمی بود اما امروزه بحث کیفیت به عنوان مهم‌ترین هدفگذاری مطرح است.
                                                                                    
وی افزود: در تمامی شهرهای استان، آب شرب از نظر کیفیتی مورد تأیید دستگاه‌های نظارتی مخصوصاً بهداشت است و خوشبختانه به نقطه‌ای رسیده‌ایم که از نظر کیفیت آب در سطح تمامی شهرهای استان وضعیت پایداری داریم و چند پروژه بزرگ تعریف شده که پایداری ما را برای سال‌های متمادی تضمین می‌کند.
 
حقیقی پور تصریح کرد: یکی از این پروژه‌ها آبگیری از سدهای کوثر، دز و کرخه برای شهرهای شمال شرق خوزستان است که تولید آب را از 71 درصد به 100 درصد افزایش می‌دهد.
 
رئیس هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب خوزستان خاطرنشان کرد: شورای اقتصاد پیرو مصوبه دولت، 406 میلیون یورو برای انتقال آب از سد کارون سه به شهرهای شمال شرق استان یعنی ایذه، باغملک، میداوود، صیدون و باغملک، هفتکل تا رامهرمز مصوب کرد که این طرح با 184 کیلومتر خط انتقال، اجرایی شود.
مرجع / ایسنا
نام :
ایمیل :
نظر :