کد خبر: ۶۰۵۳۲
|
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
مدیرکل سازمان انتقال خون خوزستان :
درخواست‌هایی برای افزایش تعداد پایگاه‌های انتقال خون در سطح استان داریم که بر همین اساس افزایش تعداد پایگاه‌ها در دست بررسی است
مدیرکل سازمان انتقال خون خوزستان گفت: درخواست‌هایی برای افزایش تعداد پایگاه‌های انتقال خون در سطح استان داریم که بر همین اساس افزایش تعداد پایگاه‌ها در دست بررسی است.

عبدالحسین قاسم‌زاده با اشاره به استقبال مردم استان خوزستان در زمینه اهدای خون اظهار داشت: در 6 ماهه نخست امسال 60هزار و 714 واحد خون اهدا شده است.

وی با بیان اینکه از این میزان 21هزار و 74 واحد خون متعلق به مردم اهواز است، افزود: میزان واحدهای اهدایی خون در 6ماهه امسال به نسبت مدت مشابه سال گذشته 4 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل سازمان انتقال خون با بیان اینکه 3 هزار و 401 نفر برای اهدای خون در دهه اول محرم امسال به پایگاه‌های انتقال خون در استان مراجعه داشته‌اند، بیان کرد: در تاسوعا و عاشورای حسینی امسال 2 هزار و 503 واحد خون در خوزستان اهدا شد که به نسبت مدت مشابه سال گذشته با 10درصد افزایش همراه بوده است.

وی تعداد پایگاه‌های انتقال خون در سطح استان را یازده پایگاه عنوان کرد و گفت: بیشترین واحد خون اهدایی O مثبت بوده ولی استان به همه گروه‌های خونی به ویژه گروه‌های منفی احتیاج دارد و از مردم خواستاریم سازمان انتقال خون را یاری کنند چرا که نیاز به خون موضوعی مهم و همیشگی است.

قاسم‌زاده درباره افزایش تعداد پایگاه‌های انتقال خون عنوان کرد: در این زمینه درخواست‌هایی داریم که بر همین اساس افزایش تعداد پایگاه‌ها در دست بررسی است چرا که نیازمند امکانات، نیرو و تجهیزات است و تامین این موارد مستلزم زمان است.
مرجع / تسنیم
نام :
ایمیل :
نظر :