کد خبر: ۶۰۸۰۰
|
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
نماینده مردم رامهرمز و رامشیر از حل مشکل موقوفه بودن اراضی رامشیر با دستور مقام معظم رهبری خبر داد.
اقبال محمدیان با بیان اینکه مشکل موقوفه بودن اراضی شهرستان رامشیر با پیگیری های مکرر و دستور مقام معظم رهبری حل شد، گفت: در این رابطه جلسات متعددی برگزار شد و طی 17 ماه از عمر نمایندگی تلاش زیادی برای حل این مشکل داشتم که در نهایت با دستور مقام معظم رهبری بعد از گذشت 8 سال مشکل موقوفه بودن زمین ها حل شد.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه موقوفه بودن زمین های شهری یکی از مشکلات عمده مردم رامشیر طی یکصد سال اخیر بوده است، تصریح کرد: طی روزهای اخیر هزار نفر به اداره اوقاف مراجعه کردند و مردم از این امر بسیار خشنود هستند.

وی افزود: متاسفانه میان مردم شایعه شده که انتقال این زمین ها به صورت اجاره ای خواهد بود در حالی که این گونه نبوده و این انتقال قطعی 3 دانگ عرصه است که به نام مردم واگذار خواهد شد تا آن ها بتوانند با توجه به 3 دانگی که در اختیار خودشان است، سند 6 دانگ بگیرند از این رو، این انتقال قطعی سند مالکیت به نام مردم است.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: طی 45 روز تا دو ماه آینده اسناد مالکیتی که به نام متقاضیان و شهروندان صادر می شود را طی مراسمی به مردم تقدیم و در معرض دید عموم قرار خواهیم داد تا 8 هزار واحد مسکونی شهرستان رامشیر از موقوفه خارج شده و تسهیلات بانکی به آنها تعلق گیرد و از سویی زمینه اشتغال نسل جوان نیز فراهم شود .

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان، یادآور شد: مردم رامشیر سال ها است چشم انتظار رفع مشکلات موقوفی اراضی خود هستند؛ از مسئولان اوقاف کشور، مدیرثبت استان خوزستان و همچنین به صورت ویژه و خاص از مقام معظم رهبری برای دستور به رفع مشکل اراضی موقوفه سپاسگزاری می کنم.
مرجع / خانه ملت
نام :
ایمیل :
نظر :