کد خبر: ۶۰۸۱۴
|
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲
فرمانده مرزبانی خوزستان:
هیچ مشکلی در مسیر اعزام زائران به عراق تا کنون وجود نداشته و کلانتران مرز شیب و چذابه روزانه در خصوص مسائل و مشکلات نشست های مفیدی را برگزار می کنند
فرمانده مرزبانی خوزستان گفت:هیچ مشکلی در مسیر اعزام زائران به عراق تا کنون وجود نداشته و کلانتران مرز شیب و چذابه روزانه در خصوص مسائل و مشکلات نشست های مفیدی را برگزار می کنند.

سردار عبدالله نظرپور عصر دوشنبه در جلسه مشترک با طرف عراقی در پایانه مرزی چذابه اظهار کرد: نیروهای عراقی در روزهای گذشته به صورت شبانه در پایانه مرزی چذابه به امور زائران ایرانی پرداخته اند که جا دارد از آن ها تقدیر کنیم.

وی افزود: اگرچه خستگی راه در برخی از مواقع شرایط روحی مسافران و زائران ایرانی را برهم زده بود اما با این وجود حسن نظر، تعامل و بردباری همکاران مرزبانی در پایانه مرزی شیب عراق قابل تقدیر است.

فرمانده مرزبانی خوزستان ادامه داد: بر اساس دستور رهبر معظم انقلاب هیچ فردی بدون ویزا یا درنظرنگرفتن قوانین کشورعراق نباید به کربلا برود و ما نیز بر اساس فرمایشات ولی فقیه تمام تلاش خود را در این راستا به کار گرفته ایم.

همچنین علی حسین فرمانده منطقه سوم عراق در این جلسه اظهار کرد: مایه مسرت و خرسندی است که چنین جلساتی برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی بین دو کشور ایران و عراق به صورت مستمر در این ایام برگزار شد.

وی افزود: خدمت به زائران اربعین حسینی که از کشورهای مختلف جهان وارد عراق شدند، مایه شرف و عزت بوده و این خدمت رسانی را حتی با وجود مشکلات عدیده نیز تحمل می کنیم.

فرمانده منطقه سوم عراق ادامه داد: خدمت رسانی به زائران حسینی منت نیست بلکه امری واجب و جزو اولویت های ما به شمار می رود.

وی ادامه داد: مرزبانی خوزستان در خصوص برنامه ریزی برای کنترل زائران اربعین حسینی اقدامات خوبی را در این ایام در دستور کار داشته و به خوبی به وظایف خود واقف است.

حسین تصریح کرد: پیش از این برنامه هایی برای بازگشایی مرز مندنی در دستور کار داشتیم اما به منظور تامین امنیت زائران این مرز تاکنون باز نشده است.

وی ادامه داد: اکنون نه تنها تامین امنیت زائران مهم است بلکه باید در زمینه امداد رسانی، حمل و نقل و مسائل رفاهی نیز توجه ویژه ای به رفاه زائران داشته باشیم.

فرمانده منطقه سوم عراق گفت: اگرچه در این ایام تعداد زائران میلیونی است اما این نظم، آسانی و امنیت تردد زائران نشان از همکاری خوب بین دوکشور است.
مرجع / ایرنا
نام :
ایمیل :
نظر :