کد خبر: ۶۰۸۲۴
|
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱
مدیرکل حج و زیارت خوزستان:
مدیرکل حج و زیارت خوزستان از اتمام زمان صدور ویزای عراق برای اربعین خبر داد و گفت: از زائرانی که موفق به دریافت ویزا نشده اند درخواست می شود به مرزها مراجعه نکنند
مدیرکل حج و زیارت خوزستان از اتمام زمان صدور ویزای عراق برای اربعین خبر داد و گفت: از زائرانی که موفق به دریافت ویزا نشده اند درخواست می شود به مرزها مراجعه نکنند.

ناصر حویزاوی سه شنبه با اشاره به اینکه روز دوشنبه 2 دفتر کارگزاری موقت عراق در دشت آزادگان و آبادان جمع آوری و به تهران بازگشتند افزود: کنسولگری دائم عراق در اهواز نیز اعلام کرد که امروز صبح آخرین مهلت صدور ویزا بوده است.

وی یادآورشد: تا شامگاه روز گذشته 400 متقاضی دیگر دریافت ویزا در سامانه سماح ثبت نام کرده بودند که مدارک آنان به کنسولگری عراق ارسال شد.

حویزاوی با بیان اینکه به هیچ عنوان امکان عبور از مرزها بدون ویزا وجود ندارد خاطر نشان کرد: کنسولگری عراق در روزهای شنبه و یکشنبه پس از اربعین نیز ویزا صادر نمی کند.

مدیرکل حج و زیارت استان با تصریح به اینکه خوزستان مقام نخست کشور در صدور ویزا را داشت گفت: بالغ بر 94هزار نفر در قالب سامانه سماح درخواست صدور ویزا داشتند.

وی با اشاره به اینکه اداره کل حج و زیارت استان تا پنج روز پس از اربعین نیز در مواکب اختصاصی شهدای منا پذیرای زائران است افزود: زائر سرای شهدای طریق القدس بستان با ظرفیت پذیرش سه هزار مسافر نیز آماده حضور زائران است.

شلمچه و چذابه 2 کانون رسمی و اصلی تردد زائران اربعین حسینی است.

براساس آخرین آمار تا روز یکشنبه 347هزار زائر ایرانی از مرز چذابه عبور کرده اند.همچنین از ابتدای ماه صفر تاکنون 470 هزار و 625 زائر از مرز شلمچه خارج و در مقابل 116 هزار و 137 نفر نیز از این مرز وارد کشور شده اند.
مرجع / ایرنا
نام :
ایمیل :
نظر :