کد خبر: ۶۰۸۲۶
|
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲
فرمانده مرزبانی خوزستان:
فرمانده مرزبانی خوزستان گفت: با توجه به اینکه تا 20 روز دیگر انتقال و اتمام سفر زائران اربعین حسینی ادامه خواهد داشت
فرمانده مرزبانی خوزستان گفت: با توجه به اینکه تا 20 روز دیگر انتقال و اتمام سفر زائران اربعین حسینی ادامه خواهد داشت.

سردار عبدالله نظرپور در حلسه  در ستاد اربعین خوزستان در مرز چذابه ضمن تسلیت ایام اربعین وتشکر از زحمات تمام مسئولان عراقی اظهار کرد:  اگر تلاش‌های آنها نبود این جابجایی جمعیتی بیش از یک میلیون و 700 هزار نفر شاید میسر نبود.

وی تصریح کرد: تمام دوستان ما در عراق با دید خوبی به زائران حسینی خدمت رسانی می‌کنند و که این حسن نیت  قابل تقدیر است.

فرمانده مرزبانی خوزستان تاکید کرد: مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تمام تلاش خود را به کار گرفته تا فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه احترام به قوانین کشور عراق و عدم ایجاد مشکلات برای زائران را محقق کند.

سردار نظر پور افزود:  البته همه مسئولان جمهوری اسلامی ایران به دنبال تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه زائران حسینی هستند.

وی متذکر شد: ما مردم عراق و کشور ایران را از یکدیگر جدا نمی‌دانیم و نیروهای نظامی، امنیتی و انتظامی تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا در امنیت عراق خللی وارد نشود.

سردار نظرپور با تقدیراز حسن نظر و تعامل همه مسئولان عراقی گفت: در سال‌های گذشته مشکلات بسیاری در پایانه‌ها داشتیم و برخی مواقع شاید مرز حتی چهار ساعت هم بسته می شد اما  امسال خوشبختانه نه در پایانه شلمچه و نه در چذابه هیچ مشکلی نداشتیم.

وی  با اشاره به وجود جنگ و مقابله با نیرو های تکفیری عنوان کرد:  نیروهای عراق خیلی برای زائران حسینی و اربعین امکانات و وقت گذاشته و در عین حال نیروهای بسیاری را نیز بسیج کردند.

فرمانده مرزبانی خوزستان در پایان درخواست کرد: با توجه به اینکه تا 20 روز دیگر انتقال  و اتمام سفر زائران حسینی را داریم انتظار می‌رود،  همه مسئولان عراقی تا آن زمان همکاری خوب و حضور پررنگ خود را ادامه دهند.
مرجع / فـارس
نام :
ایمیل :
نظر :