کد خبر: ۶۰۸۳۷
|
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
فرمانده قرارگاه تاکتیکی ترافیکی جنوب کشور خبر داد:
فرمانده قرارگاه تاکتیکی ترافیکی جنوب کشور گفت: یک زائر اربعین حسینی در مسیر بازگشت از خرمشهر به اهواز در حادثه برخورد یک دستگاه پژو پارس و یک دستگاه پرادو جان باخت.
سرهنگ ستاد شهریار بهزاد بصیرت روز سه‌شنبه عنوان کرد: این روزها در مرز شلمچه و چذابه شاهد موج عظیمی از زائرین اربعین حسینی هستیم که در حال عزیمت به عراق و زیارت عتبات عالیات هستند.

وی افزود: همچنین در این روزهای منتهی به ایام اربعین موج بازگشت زائرینی که در حال بازگشت از کربلای معلی به خاک جمهوری اسلامی ایران هستند، آغاز شده و از طریق مرز مظلوم و پرافتخار شلمچه به کشور باز می‌گردند.

وی با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی پلیس راهنمایی و رانندگی ادامه داد: تا صبح امروز این تلاش‌ها موجب شد تا هیچ تصادفی مربوط به زوار را در مسیرهای جاده‌ای نداشته باشیم.

فرمانده قرارگاه تاکتیکی ترافیکی جنوب کشور افزود: متاسفانه صبح امروز یک دستگاه خودروی پژو پارس مربوط به زائرین بازگشتی از عتبات عالیات به دلیل خستگی و خواب‌آلودگی راننده از مسیر منحرف می‌شود و پس از خروج از شانه خاکی برای بازگشت به جاده اصلی تلاش می‌کند اما در بازگشت به جاده اصلی با خودرو پرادویی که در حال عبور از مقابل بود برخورد کرد.

وی از فوت یک زائر اربعین در این حادثه خبر داد و تصریح کرد: این حادثه منجر به مصدومیت شدید راننده خودرو پژو پارس شد و در نهایت یک زائر جان باخت.

سرهنگ بهزاد بصیرت علت عمده تصادفات زوار را خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان دانست و گفت: زائران در مسیر بازگشت حتما در مواکب استراحت کنند و پس از دو ساعت رانندگی، به مدت 15 دقیقه استراحت کرده  و پس از آن به حرکت خود ادامه دهند و در بستر راه با سرعت مطمئنه حرکت کنند.
مرجع / ایسنا
نام :
ایمیل :
نظر :