به‌روز شده در: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
کد خبر: ۶۰۸۷۹
|
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
ظهر امروز(شنبه 20 آبان ) ، خلیل الهایی شهردار کوت عبدالله در دفتر خود میزبان باشی زاده مدیرعامل بانک رسالت سرپرستی خوزستان  و هیئت همراه بود،تا راهکارها و روش های نوینی را برای توسعه رفاه اجتماعی کارکنان شهرداری و شهروندان کوت عبدالله تعریف و ایجاد نمایند.در این دیدار که سه عضو شورای اسلامی شهر کوت عبدالله پرویز سامری،ناصر باوی و قادر الهایی نیزبهمراه جعفر منصورمنش معاونت مالی و اداری شهرداری دیگر مذاکره کنندگان و حاضرین در جلسه بودند.


درابتدای جلسه ابتدا خلیل الهایی شهردار کوت عبدالله به رسم ادب و میزبانی ضمن خوش آمدگویی به میهمانان ، توضیح مختصری در خصوص انتظاراتی که مجموعه شهرداری از یک بانک دارند ،را برای حاضران شرح داد .سپس حسام الدین باشی زاده با اشاره به راه اندازی سامانه مرآت در بانک قرض الحسنه رسالت افزود: مرآت برای اعتبارسنجی در این بانک ایجاد شده که به مشتریان یک نمره اعتباری اعطا و براساس آن میزان پرداخت تسهیلات را مشخص می کند.

باشی زاده در ادامه با اشاره به اقدامات شبکه کارآفرینی اجتماعی رسالت در راستای اقتصاد مقاومتی در استان خوزستان گفت: این شبکه متشکل از پنج مجموعه( انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه وکارآفرینی اجتماعی، پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف، شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت، بانک قرض الحسنه رسالت و گروه توسعه کارآفرینی ثمین) است که بانک در این شبکه نقش تامین مالی خرد را برعهده دارد.

مدیربانک قرض الحسنه رسالت استان خوزستان با بیان اینکه توسعه کسب و کارهای خُرد و خانگی در شهرهای کوچک و روستاها از جمله مهمترین اهداف این شبکه است ، افزود: هویزه ،لالی و ماهشهر مناطقی هستند که شبکه کارآفرینی اجتماعی رسالت فعالیت خود را در این شهرستان ها اغاز نموده است.

باشی زاده با اشاره طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهر اهواز که با حمایت استاندار و مشارکت بانک قرض الحسنه رسالت در خصوص پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ٣٠ میلیون تومانی با کارمزد ٢درصد و بازپرداخت ٦٠ ماهه به رانندگان تاکسی که هم اکنون در حال اجراست، توضیحاتی را بیان کرد.

و آمادگی خود را در انعقاد تفاهم نامه همکاری در خصوص خدمات خاص این بانک ،که فقط ارائه دهنده وام قرض الحسنه 2 درصد می باشد،اما می تواند خدمات متنوع ،نوین و پیشرویی که فقط مختص این بانک است را به مجموعه شهرداری کوت عبدالله ارائه دهد.

در در ادامه مقرر شد ،تا پس از طی شدن روال قانونی و انعقاد تفاهم نامه ، جهت رفاه حال شهروندان کوت عبدالله در مسافرت های درون شهری با نوسازی و تجهیز ناوگان تاکسی رانی اولین اقدام مشترک را به سود مردم کوت عبدالله بردارند.

شایان ذکر است ،حلقه مفقوده کارکنان شهرداری کوت عبدالله عدم توجه بهبه امور رفاهی و خدمات اجتماعی آنها محسوب می شد ، که شهردار کوت عبدالله با ترمیم این ضعف ،با ارائه خدماتی در این زمینه گرانبهاترین دارایی یک مجموعه که همان نیروی انسانی است را ارزش و بهاء در خور آنها را برای این مجموعه زحمتکش فراهم تا انگیزه در خدمت و کار مضاعف بالاتر رود..نام :
ایمیل :
نظر :