کد خبر: ۶۰۹۱۱
|
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان تاکید کرد:
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به حادثه ریزش کوه روی سه باب منزل مسکونی بلوار نواب بر جابجایی فوری این سه منزل و منازل مجاور طی امشب تاکید کرد.
کیامرث حاجی‌زاده اظهار کرد: روز سه شنبه ریزش کوه روی سه باب منزل مسکونی در بلوار نواب روبه‌روی منازل کارون اهواز موجب تخریب این منازل شد.

وی ادامه داد: از این سه منزل مسکونی، یک واحد خالی از سکنه و دو واحد دیگر دارای سکنه بودند که از لحاظ ایمنی و خطرآفرینی دارای وضعیت فوق‌حادی هستند. البته خوشبختانه این حادثه تلفاتی در پی نداشت.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان تصریح کرد: این سه منزل مسکونی جزو 84 منزل مسکونی پرخطر منطقه 7 شهرداری اهواز هستند که بر اساس مصوبات اخیر ستاد بحران جابجایی ساکنان آن در اولویت قرار گرفته بود.

حاجی‌زاده ادامه داد: از این 84 منزل تاکنون 5 خانوار به شیرین‌شهر منتقل شده‌اند. در خصوص سه منزل مسکونی آسیب‌دیده در حادثه امروز نیز قبلا حکم قضایی برای تخلیه فوری صادر شده بود.

وی افزود: دلیل عدم جابجایی این سه منزل امتناع ساکنان آن از انتقال به شیرین‌شهر و همچنین موکول شدن‌ اجرای حکم قضایی تخلیه به بعد از اربعین حسینی بود.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان بیان کرد: برای حفظ جان شهروندان و همچنین به علت احتمال تکرار حادثه و خاص وضعیت منطقه ضمن درخواست ورود فوری مقام قضایی به این موضوع، به دستگاه‌های مربوطه شامل شهرداری، فرمانداری، نیروی انتظامی و راه و شهرسازی گفته‌ایم که همین امشب نسبت به جابجایی و انتقال این سه منزل و حدود 10 باب منزل مسکونی مجاور آن به شهرهای شیرین‌شهر یا رامین اقدام شود.
مرجع / ایسنا
نام :
ایمیل :
نظر :