به‌روز شده در: ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
کد خبر: ۶۱۰۲۵
|
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
رئیس مرکز بهداشت خوزستان :
رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: تعداد۴هزار نفر بیمار مبتلا به ایدز در سطح استان وجود دارد که 25 درصد آن‌ها را بانوان تشکیل می‌دهند.

شکراالله سلمان زاده امروز، با اشاره به آمار مبتلایان به بیماری ایدز در سطح استان اظهارکرد: تعداد۴هزار نفر بیمار مبتلا به ایدز در سطح استان وجود دارد، که از این تعداد ۲هزارو ۷۰۰نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز هستند.

وی با تاکید بر اینکه بیشترین راه ابتلا به ایدز از طریق سرنگ تزریقی است، تصریح کرد: اکنون موارد جدیدی برای ابتلا به این بیماری شناسایی شده است، که ۴۰درصد آن مربوط به تماس جنسی حفاظت نشده و پرخطر است.

رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان افزود: ۵۰درصد ابتلا به ایدز از طریق اعتیاد و ۱۰درصد آن مربوط به سایر موارد از قبیل انتقال به کودک از طریق مادر و تماس های شغلی اتفاق می‌افتد.

سلمان زاده با بیان اینکه حدود۲۵درصد بیماران مبتلا به ایدز خانم هستند، بیان کرد: از تعداد ۴هزار نفر مبتلا به ایدز در استان تعداد یک‌هزار و ۵۰۰ نفر به مرحله ایدز وارد شدند و در حال درمان هستند.

وی با اشاره به تحقیقات صورت گرفته درباره سن ابتلا به ایدز گفت: متاسفانه میزان زنان کم سن مبتلا به بیماری ایدز در حال افزایش است.

رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان با انتقاد از تغییر الگوی انتقال بیماری ایدز عنوان کرد: در گذشته ابتلا به بیماری ایدز از طریق تزریق صورت می‌گرفت، اما اکنون اغلب از طریق تماس های جنسی است.

در کل کشور حدود۳۳هزارنفر بیمار مبتلا به ایدز شناسایی شده است.
نام :
ایمیل :
نظر :
عکس
چند رسانه ای
پربحث ترین عناوین