به‌روز شده در: ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
کد خبر: ۶۱۰۴۹
|
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی آبادان خبرداد:
رئیس اتحادیه لوازم خانگی آبادان گفت: برگزاری جشنواره خرید طلایی اروند باعث رونق بازارهای آبادان و خرمشهر می شود.
حیدر علی کاظمی درباره مزایای برگزاری جشنواره خرید طلایی اروند گفت: جشنواره خرید طلایی اروند اقدام بسیار خوبی است چرا که منطقه آزاد اروند تاکنون به طور کامل به مردم خرمشهر و آبادان معرفی نشده است و بسیاری از افراد هنوز به‌درستی نمی‌دانند که چه مزایایی شامل منطقه شده است و چگونه از این امکانات و تسهیلات استفاده کنند. با توجه به  پیشینه خوبی که آبادان در گذشته داشته است می‌تواند جایگاهی بسیار بالاتر از دیگر مناطق آزاد داشته باشد.

وی افزود: این جشنواره مردم و خریداران را به سمت فروشگاه‌ها سوق می‌دهد. پس از استقرار گمرک در مبادی ورودی آبادان و خرمشهر، واردکنندگان لوازم‌خانگی در زمان ترخیص کالا ۴۴ درصد هزینه کمتری می‌پردازند به این شکل که به‌جای ۴۰ درصد عوارضی فقط پنج درصد پرداخت می‌کنند و همچنین ۹ درصد مالیات بر ارزش‌افزوده نیز توسط واردکنندگان پرداخت نمی‌شود و در نهایت ۴۴ درصد مبلغ کمتری در زمان ترخیص کالا پرداخت می‌شود که این موضوع در کاهش قیمت نهایی تعیین‌کننده است.

کاظمی عنوان کرد: حجم کالاهایی که طی دو ماه اخیر وارد منطقه شده جوابگوی خریدهای این جشنواره بوده و مردم می‌توانند از این کالاها بهره‌مند شوند و علاوه بر این در نظر داریم آن مقدار سودی که کالاهای وارد شده به منطقه پرداخت می‌کنند را نیز حذف کنیم و قیمت کالا از قبل نیز مناسب‌تر کنیم. فروش کالاهای ریز خانگی بین مردم بیشتر است و کالاهای صوتی و تصویری و اقلام ریز مانند مایکرو ویو، جاروبرقی و غیره فروش زیادی دارند. عمده واردات ما در آبادان از برندهای اصلی است و کمتر به سمت کالاهای کپی شده می‌رویم. اجناس واردشده یا با گارانتی اصلی و یا کالاهای برند ژاپنی، کره‌ای یا چینی مرغوب است و از کشور مبدأ یا بندر جبل علی وارد کشور می‌شوند.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی آبادان افزود: صنف لوازم‌خانگی آبادان دومین جایگاه را در استان دارد و از توانایی خوبی برخوردار است. این جشنواره پلی بین خریدار و فروشنده است و وجود این پل سبب می‌شود که بازار رشد کرده و توان اقتصادی در شهر تقویت شود و هرچقدر راندمان کار بالا رود هزینه و قیمت‌ها کمتر و سود فروشنده بیشتر می‌شود.
نام :
ایمیل :
نظر :
عکس
چند رسانه ای
پربحث ترین عناوین