کد خبر: ۶۱۰۵۰
|
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹
رئیس اداره اوقاف دزفول خبر داد:
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دزفول از ثبت ۱۰ وقف جدید همزمان با دهه وقف در این شهرستان خبر داد
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دزفول از ثبت ۱۰ وقف جدید همزمان با دهه وقف در این شهرستان خبر داد.

حجت الاسلام مجتبی خمیدی اظهار کرد: وقف  چراغی است که هرگز خاموش نمی شود و بهترین سرمایه گذاری است که خداوند سود آن را می ‌دهد. ‌

وی افزود: در این راستا به حول قوه الهی و همت خیرین دزفول توانستیم همزمان با دهه وقف سال جاری، ۱۰ وقف جدید به متراژ ۴۹۸۷ متر مربع و به ارزش تقریبی ۲۳ میلیارد ریال در شهرستان را به ثبت برسانیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه دزفول عنوان کرد: از این ۱۰ وقف جدید، سه وقف منفعتی به متراژ ۵۳۶ متر مربع و به ارزش تقریبی ۱۷ میلیارد ریال، و هفت وقف انتفاعی به متراژ چهار هزار و ۴۵۱ مترمربع و به ارزش تقریبی ۶ میلیارد ریال می باشند.

خمیدی با اشاره به اعتمادسازی صورت گرفته توسط اوقاف دزفول در زمینه ثبت موقوفات جدید، تصریح کرد: در راستای دعوت مردم به اجرای سنت حسنه وقف اقدامات ارزشمندی در شهرستان صورت گرفته که از مهم‌ترین این اقدامات می توان به اخذ سند تعداد زیادی از موقوفات فاقد سند و تصرف مالکیت برای موقوفات اشاره کرد.

وی در ادامه افزود: یکی از مهمترین اهداف سازمان اوقاف ایجاد وقف‌های جدید است و این اداره در راستای ایجاد وقف جدید، مرکز مشاوره و ثبت وقف جدید در محل اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دزفول و حرم مطهر حضرت سبزقبا(ع) راه اندازی شده است که شهروندان دزفولی می توانند با مراجعه به این مراکز سوالات خود را از کارشناسان مربوطه بپرسند.

خمیدی در پایان یادآورشد: بیشتر موقافات شهرستان دزفول در زمینه مساجد، حسینه ها و تکایا و بقاع متبرکه این شهرستان هستند که درآمد های بدست آمده از موقوفات زیر نظر سازمان اوقاف و طبق نیّات خیران هزینه می شود.
مرجع / مـهـر
نام :
ایمیل :
نظر :
عکس
چند رسانه ای
پربحث ترین عناوین