به‌روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
کد خبر: ۶۱۰۵۹
|
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
یوسفی خبرداد:
قرار شد مبالغ این موسسه تا ۱۰۰ میلیون تومان و سود متعارف ۱۵ درصد که سود متعارف بانک مرکزی است٬ پرداخت شود
نماینده مردم اهواز با اشاره به مساله موسسه آرمان گفت: قرار شد مبالغ این موسسه تا ۱۰۰ میلیون تومان و سود متعارف ۱۵ درصد که سود متعارف بانک مرکزی است٬ پرداخت شود . 

همایون یوسفی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش و فناوری در جمع خبرنگاران  در خصوص پیگیری‌ها برای حل مشکل سپرده‌های مردم در موسسه آرمان٬ اظهار کرد: از روز اول درحال پیگیری مشکلات موسسه آٰرمان بودیم و تا لحظه آخر پیگیری خواهیم کرد . 

وی افزود: با توجه به حجم منابعی که شناسایی شده و تصمیماتی که دولت برای کل موسسات غیرمجاز در جلسه سران قوا گرفته و کمیته‌ای که برای تعیین تکلیف این موسسات تشکیل دادند٬ قرار شد مبالغ این موسسه تا ۱۰۰ میلیون تومان و سود متعارف ۱۵ درصد که سود متعارف بانک مرکزی است٬ پرداخت شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این بر اساس منابعی است که از سهامداران شناسایی شده و درحال پیگیری هستیم که اگر منابع بیشتری شناسایی شوند٬ طبق قراردادی که سپرده‌گذاران تا هر سقفی از سود دارند٬ مابقی سود به سپرده‌‌گذاران پرداخت شود . 

یوسفی عنوان کرد: سپرده‌گذاران استحضار داشته باشند که سختی‌های زیادی کشیده شد و ما حسب وظیفه خود پیگیری کردیم تا این منابع را که بسیاری از آن‌ها قابل وصول نبودند٬‌ شناسایی شوند و در حال حاضر با این حجم منابع این مقدار پول قابل پرداخت است. امیدواریم با شناسایی بیشتر منابع و با تصمیماتی که در سطوح سران قوا و در سطح بانک مرکزی گرفته می‌شود٬ نسبت به تعیین تکلیف باقی سود تصمیم‌گیری شود .

وی ادامه داد: ما تا لحظه آخر در کنار مردم خواهیم بود و به شدت از اهرم‌های قانونی خود در برابر بانک مرکزی٬ وزارت اقتصاد و ... استفاده می‌کنیم که حق مردم را بگیریم. اکنون یک قدم رو به جلو برداشته شده و امیدواریم با پیگیری‌های پیشتر٬‌ قدم‌های بهتری برداشته شود .

نماینده مردم اهواز٬ کارون و باوی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما روزانه درحال پیگیری هستیم اما زمان حل کامل این مشکل قابل پیش‌بینی نیست و نیاز است اموال شناسایی شود که برای اینکار دستگاه‌های مختلف ورود کرده‌اند. با این اقدام نیز تا حدودی مشکل مردم حل شده است و باید توجه کنیم که این مشکل بسیار بزرگی بوده که در یک مرحله قابل حل نیست.
مرجع / ایسنا
نام :
ایمیل :
نظر :