به‌روز شده در: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
کد خبر: ۶۱۳۳۷
|
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶
نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: متاسفانه موضوع بیکاری نسل جوان، امروز عرصه را بر ما تنگ کرده و مشکلی اصلی جوانان استان شده لذا باید در صدر دغدغه های مسوولان استان قرارگیرد.
آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری دوشنبه شب در نشست ساماندهی امور جوانان خوزستان در اهواز اظهار کرد: امروز بخش دولتی استان دیگر گنجایش لازم برای اشتغال جوانان را ندارد لذا برای حل این مشکل باید در راستای خودکفایی، خود محوری و خودباوری گام برداریم که این موضوع نیاز به مهارت افزایی جوانان دارد.

امام جمعه شهرستان اهواز فقدان مهارت لازم در جوانان استان را یکی از ضعف های عمده خوزستان در زمینه اشتغال زایی دانست و گفت:علاوه بر این باید شرایطی فراهم کرد که تسهیلات بانکی با سود پایین در اختیار جوانان استان قرار گیرد در غیر این صورت نمی توان از مشکلات موجود در زمینه اشتغال نسل جوان کاست.

وی افزود: قطعا اگر مسئله اشتغال جوانان حل شود شاهد ازدواج هر چه سریع تر نسل جوان و کاهش آسیب های ناشی از تجرد آنان خواهیم بود و به دنبال آن خود جوانان مشکلات روزمره زندگی خود را بدون کمک مسوولان حل خواهند کرد و نقشی موثرتر در جامعه ایفا خواهند کرد.

وی مسئله ازدواج و تامین مسکن جوانان را از دیگر اولویت های مهم که باید مد نظر مسوولان واقع شود، دانست و افزود: در حوزه ورزش و جوانان با خلاهای زیادی همچون اشتغال، سوادآموزی، مسائل معنوی، تربیت دینی، اخلاق اسلامی و عرفان رو به رو هستیم که باید بیشتر مدنظر قرار گیرند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان در رابطه با حوزه سلامت جوانان گفت: در بسیاری از شهرستان های کشور شهرک سلامت دایر شده اما در استان ما هنوز دایر نشده که باید قدری پیگیری شود، قطعا با وجود شرکت های صنعتی فراوان در استان وجمعیت بالای جوان، ایجاد چنین شهرکی برای استان بسیار مفید ومیسر خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به پرداخت تسهیلات به مشاغل شهری و روستایی در استان گفت: خوشبختانه با پیگیری های استانداری بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای مشاغل شهری، روستایی و خانگی استان در نظر گرفته شده که چنانچه عملیاتی شود موضوع اشتغال بخش عمده ای از جوانان ما برطرف و باب خیری برای رفع معضل بیکاری استان خواهد شد.

آیت الله جزایری در ادامه با تاکید بر این که در جلسات ستاد ساماندهی جوانان باید در خصوص مسائل مختلف از جمله عقب ماندگی تحصیلی جوانان رسیدگی شود، افزود: به عنوان مثال می‌توان یکی از جلسات این ستاد را به بررسی رتبه و جایگاه دانشگاه‌ های استان در سطح کشور و بین‌المللی اختصاص داد تا دیگر وزارت نفت برای ما تصمیم نگیرد که مثلا فارغ‌التحصیلان آن دانشگاه‌ خوب هستند و به درد صنعت نفت می‌خورند ولی فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ چمران بد هستند.

در ادامه این نشست مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان عنوان کرد: به زودی برای اولین بار در کشور ۱۰ خانه جوان به طور همزمان در شهرستان های استان با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح می شود که امیدواریم تمام فرمانداران استان از این فضاهای به وجود آمده به خوبی برای حل مشکلات جوانان بهره گیرند.

وی در ادامه به ساماندهی زیرساخت های ورزش شهر شعیبیه اشاره کرد و گفت: ساخت پنج زمین چمن مصنوعی و برگزاری جشنواره های فرهنگی، ورزشی از دیگر برنامه های ما در این شهر است.

مدیرکل ورزش و جوانان رسیدگی به ورزش مناطق محروم را از دیگر اولویت های این اداره کل دانست و گفت: با کمک استاندار اعتبار خوبی برای ایجاد زیرساخت های ورزشی مناطق ملاشیه، عین دو و کوی سیاحی لحاظ شده و به زودی یک ورزشگاه خوب و مجهز در ملاشیه ساخته می شود.

نام :
ایمیل :
نظر :