به‌روز شده در: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
کد خبر: ۶۱۴۵۲
|
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
فرماندار هندیجان:
فرماندار هندیجان گفت: برای هندیجان سرمایه‌گذار پتروشیمی آمده و همه‌چیز آن ازجمله مکان و بودجه فراهم‌شده ولی متأسفانه هنوز مجوز فعالیت آن اخذ نشده است.
کوروش مودت در جلسه شورای آموزش‌وپرورش هندیجان که در سالن جلسات آموزش‌وپرورش برگزار شد، اظهار داشت: هیچ‌کدام از اقدامات تخریب اموال عمومی و مردم را تائید نکرده و همه را محکوم می‌کنیم.

وی افزود: هر کس می‌تواند در روند قانونی حرف و نظر خود را مطرح کرده و نیازی به قانون‌شکنی و ایجاد آشوب‌های خیابانی نیست، این‌گونه اقداماتی که در برخی شهرها صورت گرفته ممنوع و خلاف قانون است، همه این کارها هدایت‌شده است.

فرماندار هندیجان بیان کرد: عده‌ای اصل نظام و چارچوب‌های کشور را هدف قرار داده‌اند، مسائل شخصی و جناحی هیچ ارزشی در قبال مسائل ملی ندارد. ابر چالش امروز نظام اشتغال و حل مشکل بیکاری مردم است، این موضوع باید حل شود.

وی گفت: آسیب رساندن به اموال عمومی و شخصی مردم اصلاً قابل‌قبول نیست و ما این موارد را به شدت محکوم می‌کنیم، شاید برخی مردم اعتراض کنند اما طبق قانون باید مسیر خود را پیگیری کنند، شکایت و اعتراض حق قانونی همه مردم است اما این حق در چارچوب قانون باید باشد.

مودت عنوان کرد: حق‌وحقوق مردم باید طبق قانون رعایت شود اما تخریب، اهانت، آتش زدن دکان مردم، حمله به ارزش‌های اسلام، انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب بسیار کار اشتباه و به‌هیچ‌عنوان پذیرفته نیست.

سرمایه‌گذار پتروشیمی برای هندیجان آمده ولی هنوز مجوز آن صادر نشده است

وی افزود: ما مسئول هستیم و باید مشکلات مردم را رفع کرده و در خصوص سرمایه‌گذار باید از آن‌ها استقبال کنیم. مسئولان نباید برای سرمایه‌گذاران مشکل درست کنند.

فرماندار هندیجان بیان کرد: در برخی شهرها برای سرمایه‌گذاران مشکل درست کردند و همه سرمایه‌گذاران از آن شهرها ترک کردند. اگر قرار باشد اشتغالی در منطقه درست شود باید از سرمایه‌گذاران استقبال کنیم.

وی گفت: برای هندیجان سرمایه‌گذار پتروشیمی آمده و همه‌چیز آن ازجمله مکان و بودجه فراهم‌شده ولی متأسفانه هنوز مجوز فعالیت آن اخذ نشده انتظار است مسئولان در این خصوص همکاری لازم داشته باشند تا مشکلات مردم هندیجان در خصوص بیکاری رفع شود.

مودت عنوان کرد: مردم ما در خصوص برخی مشکلات اعتراض دارند، اما این راهی که عده‌ای رفته و در حال تخریب کشور هستند خلاف همه قوانین و مقررات است و باید با آن‌ها برخورد شود.

مدرسه عترت مسکن مهر هندیجان بدون برق مانده است

رئیس آموزش‌وپرورش هندیجان نیز گفت: مدرسه نوساز عترت واقع در مسکن مهر هندیجان شمالی جهت بهره‌برداری نیاز به تأمین برق دارد که پیمانکار هنوز نتوانسته آن را انجام دهد.

محسن محسنی نژاد رئیس آموزش‌وپرورش هندیجان در این جلسه اظهار داشت: با توجه به قدیمی بودند ساختمان مدارس روستایی، نیاز فوری به بازسازی و نوسازی وجود دارد، آموزش‌وپرورش در همه بخش‌ها به حمایت نیاز دارد، در برخی کلاس‌ها دانش آموزان را به‌صورت فشرده ساماندهی کرده‌ایم. انتظار داریم مسئولان و خیرین به ما کمک کنند.

وی افزود: در اکثر مدارس هندیجان مدیران از هزینه شخصی خود قبوض آب و برق را پرداخت می‌کنند. مدیران در حال تلاش هستند تا بتوانند مدارس تحت نظر خود را سر پا نگه‌دارند. بدون سرانه کار مدیران با مشکل برخورد می‌کند.

رئیس آموزش‌وپرورش هندیجان بیان کرد: از شهرداری و شورای شهر تشکر و قدردانی داریم که بیشترین همکاری را از اول سال تحصیلی تاکنون با ما داشته‌اند. شهرداری در نظافت مدارس، کاشت فضای سبز مدارس با آموزش‌وپرورش همکاری خوبی داشته است.

هندیجان فقط یک مدرسه کانکسی دارد

وی گفت: تنها مدرسه کانکسی دو کلاسه هندیجان در روستای سر خره است. شرکت عملیاتی غیر صنعتی ماهشهر قول مساعد داده بود که مبلغ 200 میلیون تومان اعتبار در سال 1395 برای ساخت این مدرسه اختصاص داد، اما تاکنون پرداخت نکرد.

محسنی نژاد عنوان کرد: تنها مدرسه کانکسی هندیجان منتظر اعتباری که شرکت عملیات غیر صنعتی ماهشهر قول مساعدت داده بود تا اختصاص دهد اما متأسفانه تاکنون محقق نشده است تا این مدرسه از این وضعیت خارج شود.

وی افزود: وصل برق مدرسه نمونه دواتی دخترانه عترت مسکن مهر هندیجان شمالی از اولویت کاری ماست و اگر برق این مدرسه 3 طبقه وصل شود، می‌توانیم کار انتقال دانش آموزان مدرسه قدیمی را به مدرسه جدید انجام دهیم.
مرجع / تسنیم
نام :
ایمیل :
نظر :