به‌روز شده در: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
کد خبر: ۶۱۵۵۰
|
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵
با محوريت اقتصاد مقاومتي ؛ توليد و اشتغال
مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان از اجراي 2 پروژه خط لوله انتقال نفت در اين شركت با محوريت اقتصاد مقاومتي و در جهت توليد و اشتغال خبر داد.
قباد ناصري اظهار داشت : اين 2 خط لوله به طول 21200 متر با هدف تسهيل در فرآيند انتقال نفت توليدي و همچنين صيانت از محيط زيست در 2 شهرستان مسجدسليمان و ايذه اجرا شد.

وي با اشاره به اينكه اين پروژه ها با تكيه بر اصل اقتصاد مقاومتي و استفاده از توانمندي پرسنل مديريت عمليات و اداره تعميرات خطوط لوله و همكاري بخش خصوصي صورت گرفت، افزود:  با اجراي اين 2 عمليات اصلاحي ضمن نوسازي و ايمن بخشي فرآيند انتقال ، با جمع آوري و خروج خط لوله قديمي از حريم مسكوني روستاها 220 هزار مترمربع از زمين هاي كشاورزي واقع در حريم خطوط لوله مذكور آزاد گرديد.

ناصري ادامه داد : با اين اقدام ، امكان كشت و زرع توسط روستاييان واقع در مسير قبلي ميسر گرديد كه اين اقدام مي تواند نقش مهمي در توسعه روستاها و جلوگيري از مهاجرت روستاييان ايفا نمايد.

مديرعامل شركت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان در تشريح ابعاد زيست محيطي اين پروژه ها اظهار داشت : با اين اقدامات خطر پوسيدگي و نشت نفت و در نهايت آلايندگي محيط زيست مرتفع گرديد . همچنين از سوزاندن مايعات گازي پالايشگاه تمبي جلوگيري و اين فرآورده ي نفتي به جاي سوزانيدن و ايجاد آلايندگي ، فرآورش گرديده و موجب ارز آوري و تأمين نيازهاي اقتصادي كشور عزيزمان مي گردد.

لازم به توضيح است؛ شركت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان يكي از 5 شركت بهره بردار تابع شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب است كه با ظرفيت فرآورش روزانه 169000 بشكه راهبري و مديريت مخازن نفت و گاز  واقع در حوزه عملياتي اش را براساس برنامه صيانتي و ابلاغي در گستره اي بوسعت 27000 كيلومتر مربع برعهده دارد . 
نام :
ایمیل :
نظر :