در همین زمینه و در آن زمان پس از سوالات بیشمار شهروندان و فشار برخی رسانه ها در خصوص چرا و چگونگی بعضی از انتصابات در شهرداری اهواز، شهردار منتخب در رسانه های رسمی اعلام کرد: انتصابات دارای فرآیندی است که باید رعایت شود و این فرآیند قانونی و کارشناسی در کمیته ی انتصابات شهرداری اهواز که بزودی تشکیل خواهد شد مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

پس از اعلام این موارد از سوی منصور کتانباف شهردار اهواز، و انتصابات اخیر وی، برخی به عدم هماهنگی حرف و عملش اشاره کرده اند و خواسته اند که هرچه سریعتر اسامی نفرات عضو کمیته انتصابات را اعلام کرده و همچنین آیتم های انتصابات را از نگاه این کمیته بصورت شفاف اطلاع رسانی نماید.

در همین زمینه محمدرضا ایزدی عضو شورای پنجم شهر اهواز و پیشکسوت عرصه رسانه با انتقاد از عملکرد منصور کتانباف شهردار اهواز به خبرگزاری فارس گفت: با توجه به توانمندی‌ها و سوابق کتانباف انتظار می‌رفت در نخستین اقدامات خود یا حداقل همگام با پیش بردن پروژهای عمرانی، نسبت به فسادستیزی و ساماندهی نیروی‌انسانی در شهرداری اهواز دست به تغییر و تحول بزند اما انتظارات ما تاکنون عملی نشده است. کتانباف شهردار اهواز به نظر می‌رسد که در مدیریت پروژه‌های عمرانی قوی است اما در فسادستیزی و مدیریت نیروی انسانی ضعیف عمل می‌کند.

وی همچنین افزود: قرار بر این شد که با شکل‌گیری یک کمیته انتصابات، عزل و نصب‌ها در شهرداری بر اساس خروجی آن کمیته صورت گیرد اما این کمیته هنوز شکل نگرفته است.

مصاحبه این عضو شورا نشان از آن دارد که شورای شهر نسبت به عملکرد وی در انتصابات اخیرش نارضایتی داشته و همچنین از تعویض نکردن برخی مدیران ناکارآمد که می توانستند عملکرد بهتری در سالهای گذشته داشته به تنگ آمده اند.

این در حالیست که در نشست هم اندیشی گذشته شهردار اهواز با اصحاب رسانه، وی به این سوال خبرنگار هورنیوز در خصوص کمیته انتصابات و آیتم های درون این کمیته پاسخ نداده است!

از سویی دیگر عبدالرحمن نیک سرشت یکی از فعالین اجتماعی خوزستان با انتشار مطلبی در کانال تلگرامی خود، شهر اهواز و دیگر کلانشهرها را در خصوص انتصابات در شهرداری مورد ارزیابی قرار داده و می نویسد: ثبات مدیران مجرب در مدیریت شهری بدور از حب و بغض و تسویه حساب های شخصی یا جناحی صورت می گیرد و به همین دلیل است که کلانشهرهای دیگر نسبت به اهواز پیشرفت بیشتری دارند!

وی در خصوص برخی فشارها به شهردار نوشته و آورده: بعضی افراد چنان از کتانباف می خواهند بجای کارکردن و پرداختن به امور محوله و جبران ناکارآمدی ها، خودش را بی مورد درگیر مسایلی چون عزل و نصب های بچگانه کند که نگو و مپرس!

باتوجه به اینکه این فعال اجتماعی یکی از مشاورین کتانباف هم بوده در قسمت دیگر آورده: استدلال های غلط و مغرضانه ای در کار است. مثلا به کتانباف می گویند فلانی را عوض کن چون شورای دوم، سوم، یا چهارم او را بر سرکار آورد و بیا نیروی صفر کیلومتر نامجرب شورای پنجم را بکار بگیر!!

از این گفته آقای مشاور می توان احتمالاً آن را داشت که افراد شورای پنجم برای انتصاب برخی مدیران تلاش خود را به کار بسته و بعضاً مدیران ناکارآمد را برای برخی سمتها پیشنهاد داده اند!

مثل اینکه فشارها و سهم خواهی در شهرداری اهواز تمامی ندارد و آنگونه که از شواهد پیداست، شهروندان باید همیشه تاوان مدیریت عده ای را بدهند که نه بخاطر تخصص بلکه به دلیل فشارها بر مسند مدیریت تکیه می زنند. ضمن اینکه شهردار اهواز طبق وعده خود باید هرچه سریعتر کمیته انتصابات و موارد تعیین کننده یک مدیر را مشخص کند تا شهرداری اهواز از زیر سایه فشار برخی ذینفعان خارج شده و شهروندان اهوازی بر این باور باشند که مدیران جدید را شورا و یا هر فرد دیگری مشخص نکرده است و شهردار اهواز در آینده خود پاسخگوی احتمالی عدم عملکرد مثبت منتصبانش نیز هست.


هورنیوز