کد خبر: ۶۱۶۴۸
|
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۸
سرقت احشام در ماه‌های گذشته به سریالی تلخ و تکراری برای روستائیان هندیجان تبدیل شده است.
هر از چند گاهی از روستایی در هندیجان خبر می‌رسد که سارقان، احشام روستاییان را به سرقت برده‌اند و این امر به گرفتاری بزرگی برای روستائیان تبدیل شده است.

این روز‌ها دزدان احشام در اطراف روستاهای کره پا، چم تنگ، چم مراد، چم کلگه، چهل منی، جبرآباد، سرخره و.... با ربودن اندک سرمایه دامداران و روستائیان هندیجانی، خواب راحت را از چشمان آن‌ها ربوده‌اند و موجب بوجود آوردن مشکلات عدیده‌ای برای این قشر زحمت کش شده‌اند.

روستائیان هندیجان که سال‌ها است با کمبود آب دست و پنجه نرم می‌کنند و کشاورزی آن‌ها رو به نابودی است خواستار برخورد با سارقان احشام خود شدند.

روستائیان که دل خوش به اندک احشام خود هستند و دل آن‌ها خون می‌شود تا می‌شی بزاید و بره‌ای گوسفندی شود در سرما و گرما در سالهای کم آبی و کم علفی، از احشام خود نگهداری می‌کنند تا بنیان اقتصاد خانواده متلاشی نشود. در حالی که برخی از روستائیان پس از سال‌ها، مغلوب مشکلات شده‌اند و به اسکان در شهر‌ها روی آورده‌اند اما برخی دیگر هنوز در مقابل مشکلات مقاومت می‌کنند و اجازه نمی‌دهند نفس‌های آخر زندگی روستایی قطع شود

روستائیانی که با هزاران سختی برای گذران امور خود به دامپروری روی می‌آورند به یک شبه تمامی دارائیهای آن‌ها به سرقت می‌رود از نیروی انتظامی انتظار دارند با سارقان برخورد بکنند و مسئولان پیگیر مشکلات آن‌ها باشند.

شهرستان هندیجان به دلیل گستردگی مساحت دارای روستاهای پراکنده است که خود این امر تمهیدات خاصی برای آسایش روستانشینان می‌طلبد.

این روستائیان که تمام دلخوشیشان همین چند رأس گاو و گوسفند است، گاهاً بعد از بیدار شدن کل سرمایه زندگی خود را برباد رفته می‌بینند.

یکی از مالباختگان اظهار کرد: چند مدتی است که سارقان خواب راحت را از چشمان ما ربوده‌اند و احشام ما را به سرقت می‌برند.

وی با مطرح کردن این پرسش که سرقت احشام در روستاهای هندیجان تا کی ادامه دارد، گفت: ما به نوبت کشیک می‌دهیم تا از سرقت احشام جلوگیری کنیم، البته موضوع را به فرمانداری، بخشداری و نیروی انتظامی اطلاع داده‌ایم تا این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

چند شب گذشته نیز یک رأس گاو متعلق به آبادی ساکن روستای کره پا از توابع بخش مرکزی شهرستان هندیجان به سرقت رفت؛ وی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما گفت: چند شب پیش، دزدان با استفاده از تاریکی شب یک راس گاو را به سرقت بردند.

این روستایی افزود: از طریق دوربین مدار بسته، فیلم سارق را که مسلح هم بود تحویل نیروی انتظامی دادیم تا مراحل قانونی کار پیگیری شود.
مرجع / فـارس
نام :
ایمیل :
نظر :
عکس
چند رسانه ای
پربحث ترین عناوین