به‌روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
کد خبر: ۶۱۸۱۲
|
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
استاندارخوزستان:
به طور حتم سال آینده برای شهرهای اهواز، آبادان، خرمشهر و شادگان سال آبی سختی در پیش است .
استاندار خوزستان گفت: به طور حتم سال آینده برای شهرهای اهواز، آبادان، خرمشهر و شادگان سال آبی سختی در پیش است.

غلام‌رضا شریعتی در حاشیه بازدید ازپروژه آبرسانی طرح غدیر با بیان اینکه این پروژه یکی از بزرگترین طرح های آبرسانی کشور است، اظهار کرد: عملیات اجرایی طرح آبرسانی غدیر از سال88 آغاز شد اما تا سال 93روند اجرایی به صورت کند پیش می‌رفت و امسال پس از دستور رئیس‌جمهور سرعت بیشتری به خود گرفت.

وی خطاب به مسئولان قرارگاه خاتم مبنی بر افزایش سرعت فعالیت پروژه غدیر بیان کرد: از آنجایی که دولت در حال تامین منابع مالی طرح است و خود را بر اجرا و پایان آن متعهد کرده انتظار می‌رود مجریان پروژه با شتاب بیشتری کار پروژه را دنبال کنند.

استاندار خوزستان با اشاره به زمان باقی مانده تا تابستان سال آینده، بحث خشکسالی در حوزه کارون و کاهش دبی آب رودخانه گفت: به طور حتم سال آینده برای شهرهای اهواز، آبادان، خرمشهر و شادگان سال سختی است.

شریعتی با بیان اینکه تا آنجایی که امکان دارد باید وابستگی خودمان را به کارون به حداقل برسانیم، عنوان کرد: اولین اقدام برای کاهش عدم وابستگی به آب شرب از رودخانه کارون اجرای پروژه آب رسانی غدیر است.

وی بیان کرد: تامین آب شرب سالم از وظایف حاکمیتی و دغدغه دولت است به همین منظور مدیر کل امور شهری استانداری و دفتر فنی زمان ویژه ای را برای پیگیری مسائل اجرای پروژه بگذارند.

شریعتی با تاکید بر تامین آب شرب سالم و بهداشتی برای مردم در شهرها و روستاهای اجرای طرح گفت: امیدواریم در 3تا4سالی که دولت با وجود مشکلات اعتباری موجود در کشور تعهد کرده پروژه را به پایان برساند.

وی با بیان اینکه بودجه عمرانی کل استان ها بین 40تا50 درصد کاهش پیدا کرده است، بیان کرد: بودجه آبرسانی خوزستان  درسال97 افزایش پیدا کرده و نشان دهنده تعهد دولت به اجرا و پایان کار است.

روز گذشته، خط انتقال دارخوین شادگان به طول ۲۵ کیلومتر، خط انتقال قیصریه به حسینیه به طول ۸۸ کیلومتر، تونل آبرسان غدیر، آبگیر سد دز بازدید و ایستگاه پمپاژ ام الدبس) مخازن متعادل کننده) افتتاح شد.
مرجع / فـارس
نام :
ایمیل :
نظر :