به‌روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
کد خبر: ۶۱۸۳۴
|
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
دبیر نظام صنفی کشاورزی اهواز و کارون:
دبیر نظام صنفی کشاورزی اهواز و کارون گفت: کشاورزی در شرایط کنونی آن‌چنان‌که بایدوشاید سود خوب و منطقی برای کشاورزان به دنبال ندارد.
ماضی لویمی شب گذشته با تأکید بر ضرورت توسعه و ایجاد صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی، اظهار کرد: راهکار افزایش درآمد کشاورزان صنایع تبدیلی، تکمیلی و نگه‌دارنده در بخش کشاورزی است.

وی کاهش ضایعات محصولات زراعی، باغی، دامی و شیلاتی را ازجمله مزایای صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی برشمرد و افزود: کشاورزی در شرایط کنونی آن‌چنان‌که بایدوشاید سود خوب و منطقی برای کشاورزان به دنبال ندارد.

دبیر نظام صنفی کشاورزی اهواز و کارون عنوان کرد: کشاورزان برای اینکه درآمد و ثروت خود را افزایش دهند باید به سمت صنایع تبدیلی کشاورزی بروند تا هم تولید آن‌ها اقتصادی شود و هم کار کشاورزی برای آن‌ها باصرفه باشد همچنین کشاورزی رونق بگیرد.

وی با اشاره به علاقه‌مندی کشاورزان برای ورود به حوزه صنایع تبدیلی و وجود موانع زیاد در این زمینه گفت: به‌راحتی به کشاورزان مجوز صنایع تبدیلی نمی‌دهند و از کشاورزان استعلام‌های زیادی می‌خواهند.

لویمی افزود: از سویی تسهیلات بانکی با نرخ سود پایین به‌راحتی در اختیار کشاورزان قرار نمی‌گیرد درحالی‌که بانک‌ها باید در این مسیر از کشاورزان حمایت کنند و تسهیلات بانکی را با کمترین سختگیری و با نرخ سود پایین در اختیار کشاورزان قرار دهند.

وی بابیان اینکه بخش کشاورزی پیشگام در اقتصاد مقاومتی است گفت: ازآنجایی‌که کشاورزان و بخش کشاورزی زمینه‌ساز امنیت غذایی هستند لازم است دولتمردان تمام تلاش خود را برای حمایت از کشاورزان و باغداران به کار بگیرند.
مرجع / فـارس
نام :
ایمیل :
نظر :