به‌روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
کد خبر: ۶۱۸۵۸
|
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان:
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان با اشاره به بحران بی آبی پیش رو در خوزستان و کاهش بارندگی‌ها گفت: وضعیت خشکسالی در خوزستان به زودی از بحران به سمت فوق بحران پیش می‌رود.
کیامرث حاجی زاده روز سه شنبه در کارگروه ارتباطات و فناوری در استانداری خوزستان اظهار کرد: وضعیت منابع آبی در خوزستان به سمتی در حال حرکت است که در تابستان با مشکل تامین آب شرب رو به رو می‎‌شویم. 

وی افزود: وقتی در اوج زمستان هندیجان با مشکل آب شرب رو به رو است، و دهدز با وجود اینکه حوضه آبریز محسوب می شود مشکل تامین آب شرب دارد به طور قطع در تابستان این مشکل بیشتر خواهد شد. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان با اشاره به اینکه گرمای تابستان سال 96 نسبت به مشابه چهار دهه گذشته بی‌سابقه بوده گفت: خوزستان مردم صبوری دارد اما این موضوع نافی مسئولیت مدیران استان نمی‌شود؛ باید بدانیم روزهای سختی در پیش داریم. 

وی با بیان اینکه باید به زیرساخت های خوزستان توجه ویژه شود توضیح داد: خوزستان در حوزه زیرساخت هایی مانند آب، برق، فاضلاب، جاده و راه مشکلاتی دارد؛ در دوران دفاع مقدس بسیاری از زیرساخت‌ها آسیب جدی دیدند و پس از آن نیز زیرساخت های آن توسعه پیدا نکردند و تاکنون نیز برای رفع مشکل آنها به صورت مُسکنی عمل شده است.

حاجی زاده بیان کرد: در خوزستان وقتی به بخش پیش بینی و پیشگری توجه نشود مسایل کوچک هم به بحران تبدیل می‌شوند،بحران هایی که لطمات و صدماتی جبران ناپذیر به مردم و پیکره دولت وارد می‌کند.

وی یادآورشد: هر چقدر درحوزه پیش بینی و پیشگیری هزینه شود سرمایه گذاری به شمار می رود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان تاکید کرد: پذیرش و قبول مشکلات از سوی مدیران استانی نخستین قدم برای برون رفت از مشکلات خوزستان است؛ باید بپذیریم بی پولی مساله اصلی همه مشکلات نیست بلکه در بسیاری از مواقع تشخیص ندادن به موقع، نداشتن تدبیر درست و استفاده نکردن از امکانات موجود، خود موجب بروز مشکل می‌شود.

وی بیان کرد: یکی از مسایلی موثر در برطرف نشدن مشکلات، نبود هم افزایی بین دستگاهی و جزیره ای عمل کردن است.

حاجی زاده با اشاره به وجود عقب ماندگی در حوزه مخابراتی خوزستان گفت: در آزاد راه استان خوزستان هنوز نقاط کور آنتن دهی بسیاری وجود دارد؛ یا وقتی به تالاب هورالعظیم می‎رسیم از یک نقطه ای به بعد سیستم آنتن دهی خطوط تلفن ایران قطع می‌شود در حالی که در همان نقطه سیستم عراقی فعال است. 

وی بیان کرد: باید نقاط کور آزاد راه، راه های روستایی، و مناطق کوهستانی دهدز، اندیکا، شیبان، لالی، باغملک، بهبهان و دزفول و مناطق گردشگری برطرف شود.
مرجع / ایرنا
نام :
ایمیل :
نظر :