به‌روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
کد خبر: ۶۱۹۱۰
|
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
معاون عمرانی استاندار خوزستان:
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خوزستان گفت: در مدیریت منابع آب خوزستان باید از فن آوری نوین استفاده کرد تا بتوانیم نیازهای مردم به آب را در بخش های مختلف تامین کنیم.
فرامند هاشمی زاده روز سه شنبه در آیین آغاز به کار دومین جشنواره و مسابقات کشوری فن آوری های نوین در صنعت آب و برق در مجموعه گیت بوستان اهواز افزود:با توجه به نیازهای روزافزون به آب و لزوم بهره گیری بهینه از برق به عنوان موتور توسعه خوزستان، باید از هم اکنون بتوانیم با استفاده از خلاقیت ها، اختراع ها و ایده های نو که در این جشنواره به نمایش گذاشته می شود در راستای بهره گیری مناسب از آب و برق که شالوده حیات استان است اقدام کرد و آموزش های لازم را به مردم داد.

وی گفت: نیروی انسانی باانگیزه و دلسوز برای خلق ایده ها و خلاقیت های علمی در کشور وجود دارد ولی تاکنون در زمینه تجاری سازی این خلاقیت و اختراع ها و کاربردی کردن آن در صنایع به ویژه صنعت آب و برق قدم های عملی خوبی برداشته نشده که به نظر می رسد مسئولان دستگاه های دولتی در این قضیه کوتاهی کرده اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خوزستان در ادامه با بیان اینکه جنگ آینده ، جنگ اندیشه ها ، علم و فناوری است و هر کشوری که بتواند از فناوری نوین برای توسعه استفاده کند سرپا خواهد بود در غیر این صورت محکوم به فنا خواهد بود اظهارکرد: همه کشورهایی که توانستند فرایند توسعه را شتاب بخشند و آن را نهادینه کنند در راستای بهره گیری از خلاقیت ها و حمایت از صاحبان فن و اندیشه و بخش خصوصی گام های بلندی برداشته اند.

هاشمی زاده تاکید کرد: چنانچه بتوانیم ما هم با ساز و کاری عملی در این راستا گام برداریم و با پرهیز از کاغذ بازی، به فن آوران و مخترعان کمک کنیم آن موقع شاهد پرورش بروز و ظهور اندیشه های جدید خواهیم بود.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در باره تولید علم و اندیشه و ارتباط دانشگاه ها با صنعت بیان کرد: در سال های اخیر قدم های خوبی در تولید علم و بهره گیری از خلاقیت ها برداشته شده ولی با توجه به وجود نیروهای انسانی فرهیخته فراوان در کشور و خوزستان ، باید تولید علم و ابتکارها و خلاقیت ها جهش قابل توجهی داشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خوزستان با بیان اینکه دانشمندان ، فرهیختگان علمی و فرهنگی و مخترعان و نوآوران باید بسترساز توسعه باشند بر برپایی مسابقات علمی و پژوهشی با هدف حمایت از مخترعان و اندیشمندان و استفاده کاربردی از اخترع ها و ایده ها تاکید کرد.

معاون مطالعات پایه و طرح های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان نیز بیان کرد: خوزستان باید به عنوان قطب و مرکز اصلی کارهای پژوهشی و علمی در آب و برق کشور مطرح تا این صنعت بیش از پیش در توسعه خوزستان به کار گرفته شود. 

هوشنگ حسونی زاده با اشاره به اینکه صنعت آب و برق به لحاظ حساسیت و توسعه زا بودن ، از صنایع بزرگ و مهم کشور است و خوزستان نیز در قلب این صنعت مهم بنیادین واقع شده افزود: با توجه به ضرورت بیش از پیش مدیریت منابع آب در دوران خشکسالی و کم آبی ، باید فن آوری روز دنیا به کمک مخترعان و اندیشمندان در خدمت صنعت آب و برق خوزستان قرار گیرد. 

وی با بیان اینکه باید این جشنواره خروجی مناسبی در راستای به خدمت کردن اختراع ها و ایده های نو داشته باشد گفت: کاهش هزینه ها و اثرگذاری در خدمت رسانی بهتر به مردم 2 شاخص مهم در بهره گیری از اختراع ها و ایده های جدید خواهد بود.

وی ادامه داد: صنعت آب و برق خوزستان به فن آوری روز و جدید نیاز مبرم دارد و سازمان متبوع از پدیدآورندگان ایده ها و یافته های علمی عملی جدید حمایت مادی و معنوی می کند. 

دومین جشنواره و مسابقات کشوری فن آوری های نوین در صنعت آب و برق روزسه شنبه در مجموعه گیت بوستان اهواز آغاز به کار کرد. 

در این ماراتن علمی و پژوهشی 933 تیم از سراسر کشور به مدت سه روز به رقابت می پردازند. 
در نخستین روز این جشنواره ، چند تیم علمی (دانشجویی ، دانش آموزی و آزاد) در بخش رباتیک در سالن سرپوشیده ورزشی گیت بوستان به رقابت پرداختند. 

دومین جشنواره و مسابقات کشوری فن آوری های نوین در صنعت آب و برق روزسه شنبه در مجموعه گیت بوستان اهواز آغاز به کار کرد.

در این ماراتن علمی و پژوهشی 933 تیم از سراسر کشور به مدت سه روز به رقابت می پردازند.
در نخستین روز این جشنواره ، چند تیم علمی (دانشجویی ، دانش آموزی و آزاد) در بخش رباتیک در سالن سرپوشیده ورزشی گیت بوستان به رقابت پرداختند.
مرجع / ایرنا
نام :
ایمیل :
نظر :