به‌روز شده در: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
کد خبر: ۶۲۱۷۹
|
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۷
رئیس ستاد عتبات عالیات آبادان:
رئیس ستاد عتبات عالیات شهرستان آبادان گفت : در‌های حرم حضرت مسلم بن عقیل در آبادان ساخته شدند و فردا با حضور مسئولان استانی رونمایی می‌شوند.
سردار مکی یازع  بعدازظهر امروز اظهار کرد: در آبان سال گذشته توافق‌نامه‌ای با ستاد مرکزی عتبات عالیات کشور درزمینهٔ ساخت دو در بارگاه مسلم ابن عقیل منعقد شد و در این توافق‌نامه ساخت دو در به مردم خوزستان و شهرستان آبادان محول شد.

وی افزود: ساخت دو در حرم حضرت مسلم ابن عقیل از چوب ساج بوده و از روکش‌های نقره، مس، استیل و اندکی طلا استفاده‌شده است. همچنین عملیات قلم‌زنی، میناکاری، خاتم‌کاری، مونتاژ، گره چینی، نقره‌کاری و خوشنویسی بر روی آن‌ها صورت گرفته است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آبادان بابیان اینکه  ساخت دو در حرم مسلم بن عقیل(ع) فرصتی بود  تا هنرمندان خوزستانی استعدادها و هنرهای مغفول مانده و ارادت خود به اهل‌بیت(ع) را به همگان نشان دهند، گفت: هزینه ساخت این درها به‌طور کامل از سوی مردم آبادان تأمین‌شده است.

وی گفت: این در‌ها از حدود یک سال و نیم پیش در حال ساخت بود و ازنظر ارتفاع و عرض بلندترین درهای حرم محسوب می‌شوند. 

یازع  عنوان کرد: این دو در به احترام فرزندان مسلم ابن عقیل بهنام‌های محمد و ابراهیم نام‌گذاری شده‌اند و حدود 300 میلیون تومان از طریق کمک‌های مردمی برای  ساخت این دو در هزینه شده است.

رئیس ستاد عتبات عالیان بابیان اینکه این درها پس از رونمایی در آبادان به کوفه منتقل می‌شوند، اظهار کرد: شهروندان می‌توانند فردا ساعت 9 صبح برای بازدید و رونمایی این در‌ها به ستاد عتبات عالیات شهرستان آبادان مراجعه کنند.
مرجع / فـارس
نام :
ایمیل :
نظر :