به‌روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
کد خبر: ۶۲۱۹۲
|
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۱
رییس شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به اینکه کلانشهر اهواز دیگر کششی برای سیاسی کاری ندارد گفت: کار کردن در اهواز به دلیل مسایل پیچیده بسیار سخت است از این رو انتظار می رود اعضای شورا، به جای فشار بر شهرداری زمینه ایجاد فضایی آرام برای خدمت را فراهم کنند.
محمد جعفر فلسفی در بیست و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر اهواز در خصوص خبرهایی درباره استعفای شهردار اظهار کرد: هیچ بحث جدی درخصوص استعفای شهردار نبوده و مطرح کردن اینگونه موارد نیز به صلاح نیست.

وی با تصریح به اینکه نباید از قِبل مسایل سیاسی خدشه ای به شهر وارد شود گفت:موضوع انتصابات در شهرداری از پیچیده ترین مسایل است به همین جهت اعضای شورای شهر باید زمینه ایجاد یک فضای آرام برای تصمیم گیری مهم را فراهم کنند.

فلسفی خواستار رعایت انصاف در انتقادات از سوی اعضای شورا شد و افزود: اگر دفاعی نیز صورت می گیرد از عملکرد شهردار است نه شخصیت حقیقی وی.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار با برخی از منتخبان شوراهای اسلامی شهر فرمودند که اختلافات بین شورای شهر و شهرداری نباید زیاد علنی شود زیرا مردم انتظار خدمت صادقانه و همکاری دوجانبه از این نهادها را دارند.

رییس شورای اسلامی شهر اهواز درخصوص نشست هیات رییسه شوراهای اسلامی کلانشهرهای کشور نیز گفت: توجه به مسایل زیست محیطی، کاهش آلودگی هوا، توسعه شهر هوشمند و ساخت و سازهای شهری از مهم ترین رویکردهای این نشست بود.

وی با اشاره به اینکه باید شهر اهواز نیز متقاضی برگزاری چنین نشست هایی باشد، ادامه داد: در این نشست موضوع قطار شهری اهواز هم به عنوان یکی از موضوعات جدی مطرح شد.

** شهردار به وعده های خود عمل کند
فتح اله حاجتی دیگر عضو شورا در واکنش به سخنان رییس شورای شهر اهواز گفت: اعضای شورای شهر ناظر بر عملکرد شهردار هستند. آیا مطالبه مبارزه با فساد به معنای عصبانی کردن شهردار اهواز است؟

وی با بیان اینکه شهردار باید به وعده های خود عمل کند افزود: شهر اهواز با مشکلات بسیاری در حوزه های مختلف خدمات شهری و اتوبوسرانی دست و پنجه نرم می کند اما شهردار به طور جدی برای حل آنها چاره اندیشی نکرده است.

** کمبود ۸۰۰ دستگاه اتوبوس در شهر اهواز
رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر اهواز در ادامه به کمبود ۸۰۰ دستگاه اتوبوس در این شهر اشاره کرد و گفت: باتوجه به جمعیت یک میلیون و ۲۰۰هزار نفری اهواز باید هزار دستگاه اتوبوس در شهر فعال باشد اما هم اکنون تنها ۲۰۰ دستگاه اتوبوس در ناوگان حمل و نقل شهری وجود دارد.

رحیم کعب عمیر ادامه داد: ۵۲ دستگاه اتوبوس خریداری شده و به زودی وارد ناوگان حمل و نقل شهری می شود. باتوجه به مصوبه کاهش آلودگی هوا ۵۰ دستگاه اتوبوس دیگر با تسهیلات کم بهره سال آینده وارد ناوگان اتوبوس شهری اهواز می شود.

وی خاطر نشان کرد: با اضافه شدن این اتوبوس های جدید نمی توان انتظار داشت که ناوگان اتوبوسرانی ما به شرایط مطلوب برسد اما از این وضعیت بد و بغرنج خارج می شود.

بنابراین گزارش، در این نشست با رای اعضای شورا، فتح اله حاجتی، مهران باباپور، عبدالزهرا سنواتی، محمدرضا ایزدی و حجت الاسلام جاسم موسی پور به عنوان اعضای ستاد شورایاری ها انتخاب شدند.

لوایح با موضوع تفریغ بودجه سال ۹۵ سازمان پایانه ها، ترک تشریفات قرارداد واگذاری امور خدمات شهری نواحی ۴ و ۵ منطقه شهرداری اهواز، ترک تشریفات مناقصه قرارداد واگذاری امور خدمات شهری نواحی منطقه هشت اهواز، خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس که بخشی از آن از محل تسهیلات بانکی به استناد مصوبه هیات وزیران است و اجرای طرح پارک هوشمند با اکثریت آرای شورای شهر به تصویب رسید.

نام :
ایمیل :
نظر :