به‌روز شده در: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
کد خبر: ۶۲۲۹۶
|
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲
رییس سازمان بازنشستگان آموزش و پرورش خوزستان گفت: برای ساماندهی فرهنگیان بازنشسته شهرستان کارون لازم است که در این منطقه کانون بازنشستگان آموزش و پرورش راه اندازی شود.
حبیب کردانی یکشنبه در همایش تجلیل از بازنشستگان شهرستان کارون با اشاره به اینکه فرهنگیان بازنشسته در شهرستان کارون کانون بازنشستگی ندارند ، بیان کرد: اگر امکان تاسیس کانون بازنشستگی فرهنگیان در این شهرستان وجود ندارد می توان بازنشستگان فرهنگی این شهرستان را در کانون اهواز ساماندهی کرد.

وی گفت: همچنین به منظور رفاه حال بازنشستگان فرهنگی تفاهم نامه ای با شبکه بهداشت و درمان برای توجه بیشتر به سلامت این قشر منعقد شده است.

رییس سازمان بازنشستگان آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد:بیماری هایی که در سال های اخیر ظهور کرده نسبت به سال های گذشته بیشتر شده است؛آلزایمر از دسته بیماری هایی است که سن ابتلا به آن کاهش یافته، و برای پیشگیری از ابتلا به آن، لازم است بازنشستگان زیر پوشش شبکه بهداشت قرار بگیرند.

کردانی بیان کرد: همچنین کانون بازنشستگی فرهنگیان با اداره کل فنی و حرفه ای تفاهم نامه ای منعقد کرده تا فرزندان بازنشستگان به رایگان مهارت کسب کنند.

وی با اشاره به اینکه باید از تجارب نیروهای بازنشسته استفاده شود افزود:وزارت تعاون 70 نوع کار را نام برده که می توان به بازنشسته ها واگذار کرد.

در شهرستان کارون 55 بازنشسته فرهنگی وجوددارد.

یک هزار و 700 نیروی فرهنگی وظیفه آموزش 35 هزار دانش آموز را در 183مدرسه در شهرستان کارون برعهده دارند.

تفکیک شهرستان کارون از اهواز در 12 بهمن 1391 توسط هیات وزیران تصویب و ابلاغ شد.
مرجع / ایرنا
نام :
ایمیل :
نظر :