به‌روز شده در: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
کد خبر: ۶۲۳۲۷
|
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸
درحالی که گمانه زنی‌ها درباره سرمربی بعدی تیم ملی امید افزایش یافته و دستیاران سابق کی‌روش به عنوان گزینه‌های اصلی مطرح شدند، کمیته فنی فدراسیون فوتبال پاسخی برای این ابهامات و گمانه زنی‌ها ندارد.
فدراسیون فوتبال در واپسین روزهای سال ۹۶ اعلام کرد که در حال جمع بندی نهایی برای انتخاب سرمربی بعدی تیم ملی امید است تا این تیم را برای رقابت‌های بازی‌های آسیایی جاکارتا و در نهایت برای صعود به المپیک ۲۰۲۰ توکیو آماده کند.

بعد از این ماجرا، گمانه زنی‌ها برای انتخاب سرمربی بعدی تیم ملی امید شروع شد و عده‌ای از لیست پیشنهادی کمیته فنی برای سرمربیگری تیم ملی امید خبردار شدند.

کمیته فنی و توسعه اسامی متعددی را برای تیم ملی امید در نظر گرفته بودند که مهم‌ترین گزینه‌ها، دستیاران سابق کارلوس کی‌روش بودند که به دلایل مختلفی امروز با او همکاری نمی‌کنند. در روزهای نخست نوروز ۹۷ نام امید نمازی به عنوان گزینه اصلی تیم ملی مطرح شد اما هم‌زمان با این خبر، منابع مختلفی از مخالفت کی‌روش با انتصاب نمازی به عنوان سرمربی تیم ملی منتشر کردند که در نهایت فدراسیون فوتبال در بیانیه‌ای اعلام کرد نمازی جزو گزینه‌های نهایی کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال نیست.

با این حال نمازی بعد از جدایی از تیم ملی ایران که به خاطر مسائل مالی بود و بدون اطلاع کی‌روش صورت گرفت، در رده‌های سنی مختلف تیم‌های ملی آمریکا حضور داشت و توانست با این تیم در جام جهانی جوانان هم شرکت کند و عملا کارنامه موفقی داشت ولی او به سرعت از بین گزینه‌ها سرمربیگری تیم ملی خارج شد.

بعد از نمازی گزینه‌های دیگری از جمله جواد نکونام که الان هدایت نساجی را بر عهده دارد، به گوش رسید ولی ظاهرا این بار فدراسیون فوتبال با مربیگری او موافق نیست و کی‌روش مشکلی با این موضوع ندارد ولی با توجه به حضور جواد در نساجی فعلا این موضوع منتفی است؛ مگر این که نکونام قید نساجی را بزند یا همکاری دو تیم بعد از اتمام لیگ دسته یک شروع شود.

آخرین گزینه‌ای که این روزها در محافل فوتبالی مطرح شده و احتمال سرمربیگری او در تیم ملی امید هم بالاتر از سایر گزینه‌ها است، علیرضا منصوریان است که بعد از جدایی از استقلال به هیچ تیم دیگری نرفت و کارنامه موفقی هم در سال‌های گذشته داشته است. او قبل از دوران موفق در نفت تهران و استقلال، مدتی دستیار افشین قطبی و کی‌روش بود و در مقطعی هم هدایت تیم ملی امید را بر عهده داشت اما به دلیل سهل انگاری مدیران در بررسی محرومیت بازیکنان، تیم ملی ایران بازی برده برابر عراق را با سه گل بازنده شد و در نهایت منصوریان هم از سمت خود کناره‌گیری کرد.

این اسامی در حالی از کمیته فنی فدراسیون فوتبال به بیرون درز کرده که این فدراسیون اعلام کرده بود به زودی سرمربی تیم ملی معرفی می‌شود اما نوروز ۹۷ به پایان رسیده و مسابقات باشگاهی هم از سر گرفته شده اما خبری از اعلام سرمربی تیم ملی امید نیست.

در این شرایط اعضای کمیته فنی و توسعه هم هیچ‌کدام پاسخگوی سوالات و ابهامات موجود در انتخاب سرمربی بعدی تیم ملی نیستند. در هر حال مهم‌ترین موضوع انتخاب سرمربی تیم ملی است که به نظر می‌رسد باید تا پایان لیگ برتر منتظر اعلام سرمربی تیم ملی بود.

نام :
ایمیل :
نظر :