به‌روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
کد خبر: ۶۲۸۵۴
|
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۶
جانشین فرمانده نیروی انتظامی:
جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: استفاده از روش‌های اطلاعاتی و کنترل مبادی ورودی با توجه به ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی جزو اولویت‌های اصلی نیروی انتظامی است.

کنترل مبادی ورودی از اولویت‌‌های نیروی انتظامی است/ کشف محموله 300 هزار دلاری ارز قاچاق

سردار اسکندر مومنی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کنترل مبادی ورودی از اولویت‌‌های نیروی انتظامی است. حضور در مبادی ورودی و کنترل آنها جزو اولویت‌های اساسی است.

وی افزود: استفاده از روش‌های اطلاعاتی و کنترل مبادی ورودی با توجه به ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی اولویت مهمی است چون این کالا به صورت حجیم وارد می‌شوند و طی همکاری که با دستگاه قضائی صورت می‌گیرد، امحای این کالاها در اولویت است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی عنوان کرد: ورود کالای قاچاق به بازار اقتصادی سبب مسدود شدن و تعطیلی کارخانجات داخلی می‌شود و لطمه به تولید ملی وارد می‌کند.

وی بیان کرد: در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیروی انتظامی با همه توان و ظرفیت به کمک آمده و هر درخواست و پیشنهادی که در شورای امنیت به تصویب رسید و  دولت و بانک مرکزی خواسته‌ای در این زمینه داشتند، انجام شد.

سردار مومنی گفت: بستن صرافی‌های غیر مجاز و یا صرافی‌های متخلف در حوزه فروش ارز و سکه، اخطار و پلمب، حضور میدانی در اماکن فروش ارز و کشفیات قابل توجهی در این زمینه داشتیم. برای مثال در یکی از این کشفیات از یک دلال در همان لحظه 300 هزار دلار کشف شده و این فرد حدود 2 میلیون دلار قبل از دستگیری ارز قاچاق کرده بود.

وی اظهار کرد: با همت و تلاش همکاران ما در نیروی انتظامی خوزستان امنیت خوب و قابل قبولی داریم.خوشبختانه جرایم خشن و عمده کاهش یافته و کشفیات افزایش یافته است. حضور نیروی انتظامی در همه صحنه‌ها خوب است و عملکرد استان در حوزه انتظامی و مرزی خوب است.
نام :
ایمیل :
نظر :