به‌روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
کد خبر: ۶۲۸۶۷
|
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
وزارتخانه ها به دنبال افراد توانمند و قوی باشندنماینده مردم هندیجان،ماهشهر و امیدیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای صیانت از حق و حقوق مردم از ظرفیت های فکری باید به خوبی استفاده شود گفت: برای تغییر و تحولات خوب، مسئولان در وزارتخانه ها به دنبال افراد توانمند و قوی باشند.
علی گلمرادی در چهارمین کنگره ملی شعر خلیج فارس که با حضور 450 نفر در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هندیجان برگزار شد اظهار کرد: در سطح استان خوزستان تغییر و تحولات مدیریتی مانند استاندار و مدیران کل به خوبی انجام شد هر چند در برخی حوزه ها جای گله مندی وجود دارد.

وی با بیان اینکه انتخاب محمد جورند به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان یکی از انتصاب های موفق در این استان بوده است افزود: حقیقتا با انتصاب وی توسط وزارتخانه و استاندار خوزستان شاهد اتفاقات بسیار مثبتی در این حوزه در سطح استان می باشیم.

وی افزود: علیرغم ظرفیت های بسیاری که در کشور و مخصوصا در خوزستان وجود دارد ما شاهدیم که مشکلات و گرفتاری ها کم نیست و البته این به معنی متعدد و گسترده بودن دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست اما لیاقت این ملت و مردم بیش از این هاست و خدمت باید برای مردمی که همواره پشتیبان نظام و لایت فقیه بوده و از ارزش ها دفاع کرده اند به صورت بالفعل در آید.

نماینده مردم هندیجان،ماهشهر و امیدیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خوزستان به عنوان قلب تپنده کشور و به عنوان استانی که در بین همه استان ها سرآمد است و در دوران دفاع مقدس نقش کلیدی بازی کرد و امروز نیز این نقش را در عرصه سازندگی در حال ایفا می باشد.

وی افزود: امروز نهاد های سیاسی مانند دولت و مجلس از خوزستانی که با ظرفیت های اقتصادی و صنعتی گسترده که می تواند بیش از گذشته با کمک به امنیت و اشتغال نجات بخش کشور باشد غافل هستند و خوزستان را در تراز با سایر استان ها ارزیابی می کنیم در صورتی که باید با نگاه ملی و به عنوان قلب تپنده در حوزه اقتصاد و کشور از آن بهره گیری کنیم.

وی گفت: از همکاران خود در مجلس خواهم خواست نگاه خود را در رصد و پیگیری نسبت به خوزستان تغییر دهند تا بهره گیری خوبی بعمل آید.

وی افزود: فارس بودن خلیج فارس یک حقیقت است و باید براساس سبک های حقیقی از آن صیانت کرد. شعر از وجود انسان ها براساس احساسات پاک درونی شکل می گیرد و بر بیان حقایق نیز می تواند موثر باشد.

چهارمین کنگره ملی شعر خلیج فارس پس از چهار سال وقفه با 1500 اثر از 20 استان کشور در شهرستان هندیجان برگزار شد.

شهرستان هندیجان در جنوب خوزستان قرار گرفته و یکی از بنادر مهم تجاری و صیادی این استان است.
مرجع / ایرنا
نام :
ایمیل :
نظر :