به‌روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
کد خبر: ۶۳۰۵۲
|
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴
معاون فنی مرکز بهداشت خوزستان:
معاون فنی مرکز بهداشت خوزستان گفت: موردی از ابتلا به مسمومیت با قارچ سمی در خوزستان گزارش نشده است.
ناصر ضیغمی با اشاره به موارد مسمومیت به قارچ سمی در برخی از استان‌ها و فوت تعدادی از هموطنان اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل بهار و بارندگی‌های اخیر، رشد انواع قارچ‌های خودرو به خصوص در مناطق کوهستانی و بخش‌های مختلفی از کشور افزایش یافته است.

وی افزود: در این بین برخی از روستاییان و گردشگران در برخی از نقاط کشور مبادرت به جمع‌آوری و مصرف این نوع از قارچ‌ها کردند که البته تفکیک و شناسایی قارچ‌های سمی و غیرسمی کار بسیار مشکلی است. همچنین از لحاظ ظاهری و یا مکان رویش و یا روش‌های سنتی و خانگی، امکان تشخیص نوع سمی از غیرسمی مقدور نیست بنابراین باید از مصرف این نوع قارچ‌ها به شدت خودداری شود.

معاون فنی مرکز بهداشت خوزستان گفت: مواردی از ابتلا به مسمومیت ناشی از قارچ سمی در برخی استان‌ها گزارش شده است اما خوشبختانه تاکنون موردی از مسمومیت در خوزستان گزارش نشده است.

ضیغمی با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی باید نسبت به سالم بودن قارچ‌های در معرض فروش اطلاع‌رسانی لازم را داشته باشد، ادامه داد: توصیه می‌شود افراد از خرید قارچ از دستفروشان خودداری کرده و تنها قارچ‌های بسته‌بندی شده دارای برچسب و تاریخ مصرف را از فروشگاه‌های مجاز خریداری کنند.

معاون فنی مرکز بهداشت خوزستان گفت: شهروندان در صورتی که پس از مصرف هر نوع قارچ دچار علائم مسمومیت مانند درد شکم، تهوع، سرگیجه و... شدند، سریعا به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنند.
مرجع / ایسنا
نام :
ایمیل :
نظر :