به‌روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
کد خبر: ۶۳۰۸۲
|
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱
رئیس مرکز بهداشت دزفول گفت: پنج واحد تهیه و تولید مواد خوراکی در این شهرستان به دلیل تخلف به دادگاه معرفی شدند.
رضا پورآئین روز سه شنبه در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی دزفول افزود:طرح تشدید بازرسی های بهداشت در ماه مبارک رمضان به صورت مستمر انجام می شود و از یکم تا پنجم ماه مبارک رمضان 384 مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی دزفول انجام شد . 

وی افزود:همچنین در این مدت 92 بازدید از اماکن عمومی،827 مورد کلرسنجی،26 مورد بازرسی از کارگاه های تهیه زولبیا ،29 مورد نمونه برداری آب آشامیدنی و 13 مورد نمونه برداری از مواد غذایی انجام شده است . 

وی گفت:در بازرسی انجام شده مقادیری دوغ محلی،لبنیات و دیگر مواد غذایی فاسد معدوم شدند. 

رئیس مرکز بهداشت دزفول همچنین از وضعیت حمل و دفع پسماندهای عفونی در دزفول ابراز نگرانی کرد.

روزانه حدود یک تن پسماند عفونی در دزفول تولید می شود. 

**16 هزار مشترک آب خام در دزفول 

مدیر شرکت آبیاری قدیم دزفول با اشاره به اینکه شهروندان دزفولی درخواست زیادی برای اشتراک آب خام دارند گفت:این شرکت 16 هزار مشترک دارد. 

حمیدرضا طالبیان افزود:شرکت آبیاری قدیم دزفول از سال 1324 آغاز به کار کرده و از نخستین شرکت های ثبت شده کشور می باشد و به نوعی بخشی از هویت و پیشینه شهرستان دزفول محسوب می شود. 

وی افزود:مشترکان آبیاری قدیم دزفول( آب خام )، اشتراک آب تصفیه شده نیز دارند و از آب غیرقابل شرب برای شستشو و آبیاری فضای سبز استفاده می کنند لذا نمی توان مشترکان 50 ساله را از این نوع آب محروم کرد. 

وی گفت:اداره آب وفاضلاب دزفول به دلیل کاهش درآمد خواستار جمع آوری شبکه آب خام می باشد در حالی که نمی توان شهروندان را به علت سوددهی و درآمدزایی یک شرکت از آب خام محروم کرد ضمن اینکه متقاضیان زیادی خواهان ایجاد اشتراک آب خام در دزفول هستند. 

طالبیان اضافه کرد:بر روی قبض آب خام غیرقابل شرب بودن آن قید شده و شهروندان برای جلوگیری از بروز مشکلات بهداشتی باید به این موضوع توجه کنند. 

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول نیز گفت:درآمدزایی شرکت آبفا دلیل قانع کننده ای برای حذف آب خام نیست و در صورت امکان باید مشکلات آبیاری قدیم یا آب خام که به عنوان یک برند در سطح وزارت نیرو و وزارت کشور مطرح است حل شود. 

وی افزود:البته برخی موارد در خصوص آب خام دزفول نگران کننده است که فرسودگی خطوط انتقال آب در بافت قدیم دزفول و مصرف بی رویه آب خام به دلیل نداشتن کنتور باید برطرف شود. 

طالبیان مدیر شرکت آبیاری قدیم دزفول نیز گفت:امکان تعبیه کنتور بر آب خام نیست ولی در صورتی که کنتوری سازگار با این نوع آبیاری معرفی شود قطعا استفاده خواهد شد. 

وی افزود:شبکه توزیع آبیاری قدیم دزفول 80 درصد اصلاح شده و مشکل خطوط انتقال نیز تا 2 سال آینده برطرف خواهد شد. 
مرجع / ایرنا
نام :
ایمیل :
نظر :