به‌روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
کد خبر: ۶۳۲۷۷
|
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸
در راستای پایداری شبکه برق و براساس دستورالعمل ابلاغی از سوی استانداری خوزستان مبنی بر کاهش ساعت اداری، کار کنترل بار مصرف برق ادارات و دستگاههای اجرایی از روز شنبه ۱۹ خرداد ماه از ساعت ۳۰: ۱۲ دقیقه توسط کارشناسان این شرکت آغاز گردید.
حسن کریمی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز با اشاره به بحران ناشی از خشکسالی و کاهش تولید نیروگاه های برق آبی در تابستان ۹۷ گفت: قطعا ما امسال تابستان بسیار سختی را در جهت حفظ و پایداری شبکه برق با توجه به کمبود آب پشت سدها خواهیم داشت. 

وی در ادامه افزود: ۷۵ درصد سدها کشور و نیروگاههای برقی در استان خوزستان قرار دارد که بخش عظیمی از برق مصرفی مشترکین ما را تامین می نمایند.

کریمی بیان داشت: امسال بمنظور گذر از بحران خشکسالی اقدامات گسترده ای را در دستورکار قرار داده ایم تا رفاه و آسایش مردم را بتوانیم در این هوای گرم تامین کنیم که یکی از مهمترین این اقدامات کاهش تایم اداری از ساعت ۳۰: ۶ دقیقه تا ساعت ۳۰ : ۱۲ دقیقه می باشد که حسب دستور استاندار کلیه ادارات و دستگاه های اجرایی و بانکها ملزم هستند بعد زمان تعیین شده مصرف برق خود را ۸۰ درصد کاهش دهند که این برنامه از روز شنبه ۱۹ خردادماه آغاز شده و تا پایان روز ۱۵ شهریور ماه ۹۷ ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز افزود: امروز ما با جدیت اخطارهای لازم را به کلیه دستگاهها و ارگانها و نهادها اعلام و اقدامات لازم را نیز در راستای پایداری شبکه عملیاتی نمودیم. 

کریمی در ادامه ضمن تشکر از ادارات و دستگاههای که دستورالعمل را عملیاتی نمودند خاطر نشان کرد: دستگاهها و یا اداراتی که طی روزهای آتی اقدام به کاهش مصرف خود ننماید برق آنها قطع گردید و فقط با دستور استاندار مجدد وصل خواهد شد.
 
وی در ادامه گفت : گام اول در راستای پایداری شبکه برق را ما با دستگاه ها ، ادارات، ارگانها و صنایع شروع نمودیم و گام بعدی را باید مردم با ما همراهی نموده و مصرف برق خود را در ساعت پیک یا اوج مصرف که در اهواز از ساعت ۱۲ تا ۱۷ و از غروب آفتاب تا ۱۲ شب می باشد کنترل نموده و استفاده از  لوازم غیرضروری مانند لباسشویی، جاروبرقی و غیره را به ساعت های اولیه صبح و یا روزهای تعطیل موکول نمایند تا بتوانیم تابستان ۹۷ را با مشکلات کمتری مدیریت نماییم. 

کریمی در پایان افزود: درصورتی که شهروندان و به ویژه کسبه توصیه های کارشناسان برق را جدی نگیرند مجبور خواهیم شد کمبود تولید برق را با اعلام برنامه زمانبندی خاموشی در سطح کلانشهر اهواز جبران نماییم.
نام :
ایمیل :
نظر :