به‌روز شده در: ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
کد خبر: ۶۳۳۹۱
|
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
معاون وزیر نیرو گفت: پیامدهای کمبود آب در حوزه انرژی ،امسال بسیار نگران کننده بود اما با اعمال مدیریت بهینه مصرف برق تاکنون از بحران نجات پیدا کرده ایم و این موضوع را مدیون استاندار خوزستان هستیم.
همایون حائری شامگاه یکشنبه در نشست شورای پایایی منطقه ای برق خوزستان در اهواز اظهار داشت:برنامه مدیریت مصرفی برق که از سوی استاندار خوزستان مطرح شد نه تنها برای این استان بلکه راهگشای بقیه استان های کشورنیز شد و اگر همت استاندار خوزستان نبود معلوم نبود تابستان باید در انتظار چه بحرانی باشیم .

معاون وزیر نیرو بیان کرد: با توجه به این که برنامه مدیریت مصرف از 19 خرداد آغاز شده شایسته است این روز را 'روز مدیریت مصرف برق' بنامیم.

وی ادامه داد: از 19 خرداد که طرح اجرا شد به صورت روزانه پیک مصرف هر شرکت با روز مشابه آن در سال گذشته مقایسه می شد ، این طرح تا امروز که 27 خرداد است میانگین مصرف هشت روز احصا شده است .

حائری ادامه داد: در میان 39 شرکت توزیع برق بهترین شرکت از نظر کاهش مصرف برق در ساعات اوج بار ، شرکت توزیع برق شهرستان اهواز است، به طوری که بر اساس جدول میانگین روزانه 675 مگاوات کاهش داشتند و می توان گفت این رقم بیش از 2 برابر واحد نیروگاه رامین است.

وی ادامه داد: شرکت توزیع برق خوزستان در رده دوم این رتبه بندی قرار گرفته ، این شرکت از 19تا 26خرداد روزانه 419 مگاوات کاهش پیک داشته است.

معاون وزیر نیرو یادآور شد: شهرستان تهران در جایگاه سوم جدول قرار دارد و شرکت های توزیع برق اردبیل، کردستان و شمال استان کرمان به ترتیب در جایگاه های 37،38 و 39 قرار می‌گیرند.

وی اظهار داشت: مدیران شرکت هایی که در جدول کاهش میران پیک مصرفی دررده های آخر قرا می گیرند، تا پایان تابستان عوض می شوند و بر مبنای عملکرد، مدیران جدید برای این شرکت ها انتخاب می شود.

حائری توضیح داد: ما پیک مصرف برق را نقطه شروع کار می گذاریم و معتقدیم باید تبدیل به ارزیابی انرژی شود. 

وی درعین حال بیان کرد: وابسته بودن به واحدهای آبی در خوزستان برای ما مشکل ایجاد می کند لذا باید مجهز به واحدهای حرارتی باشیم، بنابراین از سرمایه گذاران برای احداث نیروگاه در خوزستان استقبال می کنیم.
مرجع / ایرنا
نام :
ایمیل :
نظر :
عکس
چند رسانه ای
پربحث ترین عناوین