کد خبر: ۶۳۳۹۲
|
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴
رئیس سازمان برنامه و بودجه خوزستان:
رئیس سازمان برنامه و بودجه خوزستان گفت: اختصاص بودجه در استان خوزستان، شهرستان محور است و باید در آنجا تقسیمات لازم صورت بگیرد.
امید حاجتی عصر روز یکشنبه در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی خوزستان اظهار کرد: در نقاط بسیاری از دنیا استفاده از دفاتر تسهیل گری شهری و محلی برای کمک به توسعه در سطح محلات مطرح شده است.

وی افزود: برای موفق بودن اهداف از پیش تعیین شده در این دفاتر ابتدا باید سطح انتظارات از این دفاتر به درستی شکل بگیرد؛ در واقع اصل ماهیتی وجودی این دفاتر ارائه آموزش های لازم و جذب مشارکت های مردمی در توسعه محلات است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خوزستان تصریح کرد: دستگاه های اجرایی مختلف متولی اجرای برخی امور هستند که این دفاتر باید با دستگاه های مسئول هماهنگ شوند.

حاجتی ادامه داد: در حال حاضر برنامه ریزی ها و اختصاص بودجه و منابع در استان انجام می شود و این امر نه تنها محله محور یا شهر محور بلکه شهرستان محور است.

وی بیان کرد: بر اساس نظام برنامه ریزی و بودجه ریزی کشور، پروژه های عمرانی، شهرستان محور هستند؛ یعنی مقیاس های ارائه خدمات در حد محله که نه بلکه در سطح شهرستان است و شاید برخی خدمات شهری به حوزه شهرداری ها برگردد، به همین دلیل باید تعامل این دفاتر تسهیل گیری با شهرداری ها بیشتر شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خوزستان در پایان عنوان کرد: در حوزه اقتصادی بسیاری از فعالیت هایی که ارائه می شود، بسیاری از مقیاس ها محله، شهر و شهرستان که هیچ بلکه در سطح منطقه ای هستند تا ثبات داشتن و توانایی ادامه حیات آنها تضمین شود.
مرجع / مـهـر
نام :
ایمیل :
نظر :
عکس
چند رسانه ای
پربحث ترین عناوین